IDie Shoppen bij de concurrent K JUMBO ELK UUR VERS GEBAKKEN BROOD 1 In de serie ‘Shoppen bij de concurrent’ onderwerpen we concurrenten aan een grondige inspectie. Dit keer is de undercoverrol voor Nicole Poorte. Ze is ‘nog maar’ 19, en VS in opleiding bij AH 1162 Amstelveen. Volgens haar VM maakt ze grote stappen: ‘Ze is onze trots.’ Nicole’s passie: haar broodafdeling. Aha 12 Het verdwaalde Joep Schaft, categorymanager Bakery: ‘Bij Albert Heijn zijn wij de hele dag door lekker aan het bakken als de schappen bij veel concurrenten al leeg zijn. Het staat ook op onze verpakking: elk uur vers gebakken brood. De halfje volkoren. Nee, hier krijg ik geen trek in een lekker broodje. Ik koop wel een stokbrood, kan ik thuis even proeven. Iets positiefs? Het assortiment is redelijk, de belangrijkste basisproducten zijn er.’ De Jumbo heeft ook een servicecounter, maar die is een stuk uitge- breider dan die van Albert Heijn: je kunt er ook tussendoortjes kopen: saucijzenbroodjes, amandelbroodjes, gevulde koeken. Producten die Nicole ook in haar assortiment heeft. ‘Hier ben ik dan wel weer een beetje jaloers op: het lijkt me fantastisch als je zoiets bij Albert Heijn zou hebben. Er komen toch veel mensen even zoiets lekkers kopen, en hier wordt het ze makkelijk gemaakt: ze hoeven niet, zoals bij ons, eerst de hele supermarkt door. Maar ik zou het dan wel anders aanpakken: dat die spullen hier de hele dag zo ongekoeld en niet goed afgedekt liggen te wachten op een klant, lijkt me niet hygiënisch. Ook hier is het weer niet lekker gepresenteerd. En het is jammer dat je niks gezonds kunt kopen.’ Tegenover AH 1162 zit een filiaal van Jumbo. ‘Hier word ik niet vrolijk van’, is het eerste dat Nicole zegt als we de broodafdeling oplopen. ‘Het is een rommeltje. Mensen denken misschien: brood is brood, maar pre sentatie is ongelofelijk belangrijk. Het lijkt me toch een kleine moeite om de croissants bij de croissants te leggen, de tijgerbollen bij de tijger- bollen, en zo verder. Dat ziet er niet alleen beter uit, voor de klant is het ook makkelijker. Hier is het een soort grabbelton. En er staat niemand om iets aan te vragen. Ik denk dat ze nu kansen missen: ze verkopen “in huis gebakken” brood, maar dat wordt niet extra onder de aandacht gebracht. En het brood dat wordt aangeleverd, staat gewoon nog in die lelijke grijze kratten: dat ziet er niet uit. Wat ik ook slecht vind: al het brood ligt hier laag. Er komen in dit winkelcentrum nogal wat bejaar den: niet zo handig dat die allemaal door de knieën moeten voor een medewerker van de broodafdeling staat klaar om vragen van klanten te beantwoorden of ze iets te laten proeven. En dat onze medewerkers af en toe een kijkje nemen bij concurrenten kunnen we alleen maar aanmoedigen.'

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 12