ACHTER DESCHERMEN ÜPS8 DOWNS I I I I Directievoorzitter blikt terug op de afgelopen periode Aha - V Ondergronds der Wacht 10 J rek alle kabels en lijntjes van deze afdeling uit de grond en alle winkels liggen plat. Network Services is de verbindingstroep van Ahold Nederland. Deze technische collega’s zijn verantwoordelijk voor zo’n 1700 telefoon- en internetaansluitingen voor alle Nederlandse Ahold- dochters. Met 21 mensen zorgt de afdeling Network Services dat dit uitgebreide netwerk optimaal functio neert, 24 uur per dag, 7 dagen per week. Elke Ahold- medewerker maakt dagelijks vele malen gebruik van dit netwerk door toepassingen als telefonie, WinkelWeb, Intranet, Pallas, kassatransacties, pinnen, Replenish ment enzovoort, enzovoort. Al deze informatie vliegt met de snelheid van het licht door een van de meest uitgebreide netwerken in Nederland. De totale capa citeit van het netwerk bedraagt zo’n 1.500.000.000 bits per seconde! Afgelopen week is de eigen merk-campagne begonnen met een prijsverlaging van ruim 1000 eigen merk-producten. Het is de volgen de stap om blijvend de beste supermarkt te zijn tegen een concurrerende prijs. Er is een lange tijd van voorbereiding aan de campagne voorafgegaan. Uit onderzoek was gebleken dat ons eigen merk te weinig herkenbaar was voor de klant. Ook buitenlandse collega's die onze winkels bezochten, merkten op dat de eigen producten te weinig opvielen tussen alle andere artikelen. En dat terwijl het eigen merk juist een product is waar we bijzonder trots op zijn. Zo hebben de herpositionering van Perla koffie en de introductie van Zaanse Hoeve melk een omzetverhoging van respectievelijk 25 en 20 procent opgele verd. Al ruim 117 jaar bestaat ons AH Huismerk. We hebben als eerste super markt het huismerk geïntroduceerd en we werken dagelijks aan de verbetering van de kwaliteit. We voeren ruim 4000 eigen merk-producten. Dat is meer dan welke concurrent ook. We hebben hard gewerkt aan deze herpositionering. Om de herkenning van de eigen merk-producten helderder te maken voor de klant wordt de gehele verpakkingslijn aangepakt. Op dit moment zijn al zo'n 1000 artikelen aangepast en de overige producten zullen voor medio 2005 volgen. Trots zijn we dan ook op de erkenning die we begin september kregen met de designprijs voor onze huistraiteur sappen. Dat was op 9 en 10 september een a inigd Koninkrijk en Noord-Amerika Enthousiasmi Heb ik pas sinds kort internet. 1 aantal keer te zien bij RTL4. Een groot compliment voor onze afdeling Communicatie en met name de afdeling Huismerkdesign. Ga zo door! Verder W Albert Heijn de eerste retailer die behalve de vermelding van kcal, per portie ook de dagelijks benodigde hoeveelheid kcal, voor mannen en vrouwen opneemt. En op de nieuwe verpakking staat ook of het product stoffen bevat die bij som mige mensen allergische reacties kunnen oproepen. Al in 1973 namen we samen met het Voorlichtingsbureau voor de Voeding het initiatief om informa tie te geven over voedingswaarde. We investeren veel. Dat doen we ook omdat we graag nog meer gezinnen met kinderen tot onze klantenkring willen gaan rekenen en hun met het eigen merk en Euro Shopper een goed alternatief willen bieden voor de A-merken. Om ons nog beter in te leven in deze doelgroep zijn we een project gestart waarbij ruim 80 medewerkers van het hoofdkantoor zich meer gaan verdiepen in de winkel- en eetgewoontes van gezinnen uit alle bevol kingsgroepen van de Nederlandse samenleving. Door samen met die gezinnen boodschappen te doen en met hen te eten, wordt niet alleen kennis opgedaan uit marktonderzoek maar ook uit de dagelijkse praktijk. We krijgen zo nog meer gevoel en inzicht in aankoopgedrag en redenen om wei of niet de dagelijkse boodschappen in onze winkels te doen. Daarnaast voeren we in de winkel met grote regelmaat groepsgesprekken met klanten. Ook hier ligt een focus op gezinnen met kinderen. We doen er alles aan om op de stoel van de klant te zit ten en ons in hem of haar te verplaatsen. Op die manier kunnen we ons aanbod constant aanpassen aan de wensen van de klant. Olaf van voor Naast het werk Motto I ■o**** Gag En daar- terrenneeld Netwerktechneutvoor KLM op luchthavens in Vere, Twee kids Mountainbiken Ram it it ain’t Dutch, it ain't much! Vrouw Tsja, de bakker eet ook oud brood... netwerkwrobuustui^ Heijn beschikken we zelfs over draad oze a internettechnologie krijgt de overhand. Het keer mogelijk te houden. Een blik in de toekomss voldoende capaciteit om bij- zojuist uitgerolde netwerk is er heiemaai k» voorbeeld audio- of videobestanden naar rekencentrum in Zaandam neemt het be- ben je op termijn aan de wolven overgeleverd.

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 10