ERVARINGEN VAN EEN AMERIKAANSE KLANT IN NEDERLAND 9 Aha Franchisewinkel Elandsgracht AH 1425 Haarlemmerdijk Eindcijfer ÜIHflIX IHlin i help me?’ I ‘We proberen de klantvriendelijkheid heel hoog te houden. Zo hebben we nooit rijen bij de kas sa, helpen we desnoods ook mee inpakken, lopen we mee naar de fiets of auto.Om opti male service te kunnen bieden, zetten we ook altijd extra medewerkers in. Veel meer dan ergens anders. Neemt niet weg dat wij ook wel eens wat hebben. Het bevoorraden bijvoorbeeld gaat de hele dag door. Vracht gaat direct de win kel in, terwijl we maar een beperkt aantal vier kante meters hebben, en er altijd veel klanten zijn. Maar daar kunnen we vooralsnog niets aan doen.’ voor onder andere parfaits. Maar nee, dat bedoelt Rachel niet. David Hoogeboom is een van de drie verkoopmanagers. ‘Het is lovens- waardig dat er wordt gezocht naar een alterna tief’, vindt hij. ‘Maar omdat ze het gevraagde artikel niet kent, had ze het beter even na kun nen vragen bij een leidinggevende.’ David vraagt Rachel na het winkelen wat ze van de uitstraling van de winkel vindt. Die vindt ze okay. Ze vindt de winkel onder andere spacious, heel ruimtelijk. Een antwoord naar Davids tevredenheid. Want ook de uitstraling van de winkel zelfheeft natuurlijk alles te maken met klantvriendelijkheid. Op het moment dat we de franchisewinkel AH 8684 aan de Elandsgracht bezoeken, wordt er net een vrachtwagen gelost. Karren vol voorraad worden de winkel in gereden, vakken worden meteen bijgevuld. Maar als Rachel iets wil pak- ■'i uit een vak waar net wat karren voor staan, wordt er geen kar opzij gereden. Mary Lindeman, een van de eigenaars van de zaak: Dan óp naar de laatste Albert Heijn, een wijk winkel op de Haarlemmerdijk. Rachel vraagt een medewerkster naar ‘frozen egg’, bevroren eiwit tegen een hoog cholesterolgehalte. Het is iets typisch Amerikaans, in Nederland heeft ze het nog nergens ontdekt. De medewerkster kent het ook niet. Er is wel een alternatief, zegt ze: gepasteuriseerd ei, dat ook gebruikt word- Aan het eind van onze route vragen we Rachel naar een gemiddeld cijfer voor de vier super markten. Ze geeft een 8 min. Een dikke voldoen de dus. Maar geen 10. Want de klantvriendelijk heid in de Albert Heijn-winkels kan wat Rachel betreft nog wel wat opgevoerd worden! UJ cn z UJ O o delijkheid in de winkel. Alleen bij de kassagroep kan het nog wel wat beter, vindt hij. Reden voor ^ns om te besluiten dat Rachel haar stukje kaas Wy de kassa achter moet laten. Hans verwacht dat de kassamedewerker er geen probleem van zal maken: ‘Als het goed is, roept zij een collega op om het product weer in de winkel te leggen.’ We zijn benieuwd. Het meisje achter de kassa doorstaat de ‘test’ niet. Dat Rachel het product niet wil kopen, oké. Maar dan moet zij de kaas wel zelf even terugleggen.De reactie van Hans: ‘Ik keek vanaf een afstandje toe en ik schaam me kapot.’ MlllHil»;

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 9