te l I I f Ifl Ken jij iemand met een bijzondere vrijetijdsbesteding? Laat het ons even weten via aha-magazine@ah.nl of via de gewone post: Albert Heijn, Interne Communicatie A301Redactie Aha, Postbus 3000,1500 HA Zaandam. 7 Aha leven I) Piet Schut (54) staat als verkoper elke werkdag tussen de kaasmessen en snij machines van de kaas- en delicatessen afdeling van AH 1161 Hoogezand.Toch heeft hij zich tijdens het werk nog nooit verwond. Maar in zijn vrije tijd is dat wel anders: wekelijks loopt hij zware hoofd en snijwonden op, raakt hij bewusteloos of verkeert hij in een shocktoestand. Hoe komt het toch dat je zo vaak slachtoffer bent? ‘Ik zit sinds twee jaar bij LOTUS: Landelijke Opleiding Tot Uitbeelding Slachtoffers. Daar heb ik geleerd hoe ik verwondingen zo realis tisch mogelijk bij mezelf kan grimeren. Elke week kreeg ik les in het grimeren en het naspelen van slachtoffers. In mei ben ik afgestudeerd. Tijdens het examen hadden we een verplichte en vrije verwonding. En ik ben toen ook even "bewusteloos" geweest. Dat ging gelukkig heel goed.' Beetje vreemde hobby. ‘Ik doe het natuurlijk om mensen te helpen. Tijdens grote rampoefeningen zijn wij van LOTUS aanwezig om de slacht offers zo realistisch mogelijk na te bootsen. Op die manier kunnen hulp verleners zich het best op het echte werk voorbereiden. Dat wil overigens niet zeggen dat we tijdens de LOTUS- lessengeen lol hebben. Integendeel: er wordt heel wat afgelachen. Vooral als we spelen dat we paniek zaaien. Dan zijn we echt een stelletje malloten bij elkaar.' Heb je wel eens slachtoffer gespeeld bij Albert Heijn? ‘Nee. We worden wel regelmatig ingeschakeld bij oefeningen voor bedrijfshulpverleners van grote bedrijven. Maar de Filiaal Hulp Verleners van Albert Heijn hebben geen grootschalige rampoefeningen. Er zijn hier in de winkel ook niet zoveel collega’s die weten dat ik dit doe. Laatst liet ik een aantal collega’s wat foto’s zien. Daar schrokken ze toch wel even van, geloof ik.’ 4

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 7