Albert Voogd aan het roer van de Winkelorganisatie De bemanning Het materieel Winnen Overstag gaan De koers Aha 12 f Op een zomerse julidag in 2003 verliet Albert Voogd zijn post in Brazilië om met het eerstvolgende vliegtuig naar Nederland te komen. Sindsdien is hij samen met zo’n 50.000 medewerkers verantwoordelijk voor het reilen en zeilen van de Winkelorganisatie. Winnen met tegenwind 4 Maar dat is op dit moment absoluut nog toe komstmuziek.’ ‘In de huidige markt moeten we er met z’n allen hard aan trekken. En gelukkig gebeurt dat ook. De resultaten van het eerste halfjaar van 2004 zijn veelbelovend. Medewerkers wer den de afgelopen tijd geconfronteerd met prijsverlagingen en de invoering van Replenishment. Zij hebben zich dankzij hun enorme inzet goed staande weten te houden. Maar de strijd is nog niet gestreden. We zitten nog volop in de race. Het is lastig om daarbij met ieders individuele wensen rekening te houden. We hanteren de CAO-regels tegen woordig zoals ze bedoeld zijn. Verder zijn we bezig met de opbouw van een ideaal werkne mersbestand: een zo gunstig mogelijke ver houding van fulltimers en lange en korte part timers. Het zal niemand ontgaan zijn dat hier in een aantal gevallen onrust over is ontstaan. Ik ben me ervan bewust dat het voor sommige collega’s niet prettig is om te horen dat ze op andere tijden moeten werken of dat ze overge plaatst worden naar een ander filiaal. Maar ik hoop dat iedereen begrijpt dat deze maatrege len gezien de huidige situatie noodzakelijk zijn. Daarbij geldt natuurlijk wel dat het per soneelsbeleid zorgvuldig uitgevoerd moet worden. Dat hebben we onlangs tijdens een speciale workshop nog eens goed onder de aandacht gebracht van alle supermarktma nagers.’ ‘We zijn voortdurend op zoek naar manieren om de Winkelorganisatie te verbeteren. We zoeken naar manieren om de klant service te verlenen tegen minder kosten. Niet alleen door processen beter te organise ren, maar ook door technische innovaties. Ik stel me voor dat klanten ooit met hun karretje vol boodschappen door een poortje heen kunnen lopen en dat het totaalbedrag dan meteen van hun rekening af wordt geschreven. ‘Ik heb uitdagingen nodig en wil gewoon winnen! Met zeilen heb ik dat ook. Na een barre zeiltocht smaakt het biertje in de haven lekkerder dan ooit. Ik ga ervan uit dat ik dat gevoel ook met alle medewerkers van de Winkelorganisatie zal bereiken..’ ‘Deze tijd vraagt om een flexibele opstelling van medewerkers. Ik heb dat vorig jaar aan den lijve ervaren. In januari 2003 was ik met mijn gezin naar Brazilië verhuisd om leiding te geven aan de winkelorganisatie van Bompre^o. Na de situatie met Ahold werd al snel duidelijk dat Bompre^o verkocht zou gaan worden. In het voorjaar van dat jaar stapte Ronald van Zetten, mijn voorganger bij Albert Heijn, op en werd ik gevraagd het roer over te nemen. Dat heeft een behoorlijke impact op mij en mijn gezin gehad. We hadden alles achter ons gelaten in Neder land. Mijn vrouw had haar baan opgezegd en de kinderen begonnen net te wennen toen we weer konden gaan pakken. Maar ik zie flexibiliteit als een uitdaging. Het is spannend om elke keer je grenzen weer te verleggen.’ ‘Wat we concreet van plan zijn? Nou, eigenlijk is alles erop gericht om ons marktaandeel te vergroten. Het bereiken van een maximale op brengst door het sturen op normen blijft het speerpunt. En daar hebben we veel concrete plannen voor. Alleen is het nu nog net iets te vroeg om die wereldkundig te maken. Op It^P september is er een supermarktmanagersdag waar we die plannen gaan delen. Geloof me: er gaan verrassende dingen gebeuren!’

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 12