k 1 Award DE i s i v Omzet tweede kwartaal 2004 Overeenkomst met ICA Förbundet Voormalige bestuurders aangeklaagd Geschillen met AIG geschikt 11 Aha NB: De cijfers van de netto-omzet zijn voorlopig en niet door de accountant gecontroleerd. 19 juli 2004 - Ahold is een overeenkomst aangegaan met ICA Förbundet Invest AB (ICA Förbundet), haar joint venture partner in de Scandinavische joint venture ICA AB. Uit hoofde van deze overeenkomst zal ICA Förbundet van Ahold de helft van de aandelen in ICA AB kopen, die Ahold op haar beurt zal kopen van de derde joint venture partner, Canica AS (Canica), in het kader van de putoptie die door Canica is uitgeoefend. Als gevolg hiervan zullen de aandelen in ICA AB voor 60% door Ahold en voor 40% door ICA Förbundet worden gehouden. De geconsolideerde netto-omzet van Ahold in het tweede kwartaal van 2004 bedroeg 12,3 miljard euro, een daling van 4,8% vergeleken met dezelf de periode vorig jaar De netto-omzet werd in belangrijke mate beïnvloed door lagere wisselkoer sen en desinvesteringen; exclusief wisselkoerseffecten en de invloed van desinvesteringen steeg de netto-omzet in het tweede kwartaal van 2004 met ongeveer 3,1% De geconsolideerde netto-omzet in het eerste halfjaar van 2004 bedroeg 27,7 miljard euro, een daling van 8,5% vergeleken met dezelfde periode vorig jaar In het eerste halfjaar van 2004 steeg de netto-omzet exclusief wisselkoers effecten en de invloed van desinveste ringen met ongeveer 2,1% De identieke omzetgroei van Albert Heijn bedroeg 1,4%; de toename van het aantal transacties werd gedeelte lijk tenietgedaan door een lager gemid deld bestedingsbedrag. Dit laatste werd deels veroorzaakt door een be scheiden levensmiddelendeflatie. 16 juli 2004 - Ahold heeft alle lopende juridische geschillen met AIG Europe (Netherlands) N.V. geschikt. Het gaat hierbij om de verze keringspolis voor aansprake lijkheid van commissarissen en bestuurders van Ahold en haar dochtermaatschappij U.S. Foodservice. De schik king maakt een eind aan de gerechtelijke procedure aan gespannen door AIG bij de Arrondissementsrechtbank in Haarlem en de gerechtelij ke procedure aangespannen door U.S. Foodservice bij de District Court in Maryland (Northern Division) in de Verenigde Staten. ppie 27 juli 2004-Het Openbaar Ministerie in de Verenigde Staten en de Amerikaanse Securities and Exchange Commission heeft vier voormalige bestuurders van de ^^Amerikaanse dochter onderneming U.S. Foodservice in staat van beschuldiging gesteld. De aanklach ten hebben betrekking op boekhoudkundige onregelmatigheden bij U.S. Foodservice in de jaren voorafgaand aan de bekendmaking daar van in februari 2003. bit is voorlopig de laatste keer dat we de Beppie Award hebben uitge reikt. Vanaf het volgende nummer beginnen we met een nieuwe rubriek: KLANT IK waarbij medewerkers hun favoriete klant kunnen opgeven. De genomineerden: Brenda van der Lans (AH 1123 Heemskerk) en Tonny van Gorp (AH 1049 Tilburg) En de winnaar is: kassamedewerker Brenda van der Lans Genomineerd door: kassamedewerker Jeffrey Mons Wat schrijft hij: ‘Altijd bij het wel een wee van de klanten betrokken, hebben wij veertig uur per week, fulltime een stralende glimlach en vrolijke stem achter de servicecounter en kassa 8. Met een duizelingwekkende snelheid scant ze de boodschappen van rechts naar links. Knappe klant die de glimlach van d’r gezicht weet te krijgen hoor! Toch zijn er telkens weer klanten die het proberen, maar tevergeefs: slagen doen ze nooit. De klanten zijn altijd erg positief over Brenda en weten precies wie je bedoelt als je haar beschrijft.'

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 11