d97' Mi aroma VERLIEFD VERKOOP PERLA-KOFFIE 2002 1998 ha I I 9200 ton 7700 ton 6500 ton 7400 ton 1958 QLBERT HEIJN 1989 2003 1963 2004 (verwacht) Trots LBERT IEUN 1994 I De nieuwe verpakking van Perla-koffie i Uit onderzoek blijkt dat klanten de oude verpakking ouderwets vinden. We verlagen Perla gemiddeld 15 procent in prijs. Het hele assortiment Perla krijgt een nieuwe verpakking. Introductie van vier-smaken koffie: goudmerk voor vol- aromatisch. roodmerk voor mild krachtig, groenmerk voor mild geurig en paarsmerk voor pittig. Op alle huismerkkoffie prijkt vanaf nu het merk Perla. Perla koffie is 100% gecerti ficeerd door Utz Kapeh. De certificering door Utz Kapeh is gebaseerd op Utz Kapeh's inter nationale gedragscode voor koffieproducenten, een code die voorwaarden stelt aan milieutechnisch, sociaal en economisch verantwoorde koffieproductie. Met de introductie van Perla de Colombia is de naam Perla geboren. In het opleidingsblad PIT verscheen in 1956 een verhaal over hoe je de koffie van Albert Heijn het beste aan de man kon brengen. ‘Wij moeten beginnen met het overdragen van onze eigen overtuiging op onze klanten. Daarvoor heeft elke verko per en verkoopster ongedwongen de gelegenheid, als hij of zij de bood schappen voor de klant bij elkaar legt en - aangenomen dat er nog geen koffie is - dan zo heel simpel en heel vanzelfsprekend een pakje koffie aanraakt - dat u natuurlijk steeds bij de hand heeft - en, als het kan elegant en vriendelijk met een tikje vanzelfsprekendheid aan de klant presenteert met de woorden: “Voor een EXTRA lekker kopje koffie, Mevrouw?” De manier waarop U het pakje opneemt en bekijkt (een tikje verliefd!) verkoopt!' En afsluitend: ‘Verkoop vertrouwen, verkoop kwaliteitsgevoel, verkoop koffie! A.H. koffie!' -herleven ‘We mogen écht trots op onze koffie zijn’, „besluit Edo zijn verhaal enthousiast. ‘Welke Wupermarktketen kan zeggen dat het al 109 jaar z’n eigen koffie brandt? En dat alle koffie 100 procent traceerbaar is? Met een markt aandeel van tien procent zijn we bovendien de tweede speler in de markt. Terwijl Perla alleen bij Albert Heijn wordt verkocht. Of we dat marktaandeel verder gaan uitbreiden? Absoluut.’ Albert Heijn introduceert het vacuüm koffiepak. de AH Koffiepads zijn niet aan te slepen. - Onze eigen koffiebranderij, de Ahold Coffee Company, is de productiecapaciteit aan het uitbreiden om aan de vraag te kunnen blij ven voldoen. Ik heb zelfs een actie met pads moeten schrappen, omdat de branderij het simpelweg nog niet aankan. Slachtoffer van je eigen succes noemen ze dat, geloof ik.’ Vol en rond van Utz Kapeh gecertificeerd 9

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 9