DEKAMARKT JTOMAR I T jJHI 21 Aha ■F F bij de concurrent Albert Heijn is de eerste winkel in de wereld die fair trade biologische avocado's verkoopt. De vruchten wor den sinds begin juni in onze grote winkels verkocht. Naast de avocado's introduceren we ook fair trade biolo gische mango's. Beide producten dragen het keurmerk van Max Havelaar. De avocado's hebben zowel het bio logisch als fair trade keurmerk: Eko en Oké. Ze zijn zonder chemische stoffen en met bescherming van de natuurlijke omgeving geteeld. De boeren krijgen garanties voor een eerlijk loon en goede omstandigheden. S k LÜ 5 S o tË LU CQ O LU <t O o We eindigen met shoppen bij de Dekamarkt. Door de ligging, pal tegenover AH 1135, een directe concurrent van Albert Heijn. Met zijn kritische blik ontdekt Louis weer tal van zaken die wat hem betreft niet door de beugel kunnen. ‘Ook hier zijn de ananassen beschimmeld, de bananen gestapeld. En kijk, rotte citroenen en mandarijnen.’ Als we een medewerker nieuwe vleestomaten op een stapel ‘oude’ zien gooien, zegt Louis ook te twijfelen aan het fifo-systeem van deze winkel. Maar hij wil positief eindigen. De groente- en fruitafdeling van de Dekamarkt wordt tijdens onze aanwezigheid druk bezocht, er wordt volop gewerkt en de opstelling is ruim. Toch gaat er niets boven Louis’ eigen afdeling. Terug bij Albert Heijn kijkt Louis er tevreden rond. Tenminste, bijna tevreden. De vakken zijn te leeg naar zijn zin. ‘Dan laten we omzet lig gen. Daar ga ik meteen wat aan doen.’ Over de Vomar in Schalkwijk is Louis al beter te spreken. ‘Op het eer ste gezicht ziet het er hier verzorgd uit’, zegt hij als we eenmaal, hele maal achterin, op de groente- en fruitafdeling staan. ‘Maar als je goed kijkt, is het wel wat rommelig. Daar...’, hij wijst naar een middenstuk vol verschillende soorten fruit, ‘...ligt veel te veel en alles is omgeval len.’ Bij de sinaasappels vraagt Louis zich af of hier wel het first-in- first-out-systeem wordt gehanteerd. ‘Waarschijnlijk worden nieuwe sinaasappels er zo bovenop gegooid.’ De meeste van de ananassen zijn beschimmeld, ziet hij. De champignons horen in de koeling. En dan die bananen... Niet alleen liggen ze weer allemaal boven op elkaar, ook worden er, tegen een lagere prijs, rotte verkocht. ‘Het ziet er niet uit!’ Alleen de aspergehoek, die is oké. Naast de asperges staan asperge pannen én pakjes aspergesaus! Louis knikt tevreden.

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 21