Cl 000 ‘Je moet kritisch zijn, anders ben je niet goed met je vak bezig’ Een nieuwe serie: shoppen bij de concurrent. Een serie waarin we met een ervaren verkoopspecialist concurrenten in de buurt bezoeken. Louis van der Mije (50), verkoop specialist AGF bij AH 1135 Haarlem (Schalkwijk), neemt de aftrap. Louis is een kritische man, niets ontgaat hem op ‘zijn’ afdeling. Groente en fruit liggen er meer dan verzorgd bij. ‘Je moet ook kritisch zijn’, vindt hij zelf. ‘Anders ben je niet goed met je vak bezig.’ Met Louis shoppen bij de concurrent, dat belooft dus wat. VERNIEUWDE AFDELING Shoppen De nieuwe presentatie van de AGF-afdeling is een feit. De workshops bij hofleverancier Bakker in Barendrecht zijn achter de rug, net als de teamavonden in de winkels. Voor wie niet op de AGF-afdeling werkt, legt categorymanager Gé Happe het uit: ‘Door aan alle winkels een actiekop toe te voegen, leggen we nu meer de nadruk op acties. Daarnaast worden, vanuit het oogpunt van kwaliteit, bananen voortaan op “bananengolven" gepresenteerd. Is in het meren deel van de winkels een gekoelde verkooptafel geïnstalleerd voor kwetsbaar zomerzachtfruit als aardbeien, frambozen, bessen en bramen. En Bij de C1000 in Schalkwijk is het meteen raak. ‘Dat zul je bij ons nooit tegenkomen’, zegt Louis, wijzend op andijvie met bruin blad. ‘En die appels, allemaal door elkaar heen. Wij leggen ze keu rig in rijen, maximaal twee lagen op elkaar.’ Even is hij stil. Kijkt naar de bananen. ‘Dat is het slechtste wat je kunt doen, bananen zo hoog opstapelen. Er zitten al rotte tussen.’ Hij schudt zijn hoofd als hij het losse fruit naast de weegschaal ziet. Buiten vat hij het kort samen: ‘Er zijn een hoop rode wolken in deze winkel.’ Is er dan niet één positief punt? Nou, vooruit. ‘De spiegels die schuin boven de groente en het fruit hangen, die werken wel ruimtelijk.’ Goed. Op naar de volgende supermarkt. staan de ananassen nu rechtop op een “ananas- stoep", waardoor de presentatie veel verkoop- krachtiger is. Hierdoor hopen we veel meer ana^ nassen te verkopen.' Het doel van deze nieuwe presentatie? ‘We willen de wijkwinkel meer in balans brengen, dus ook het groente en fruit.’

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 20