1.' Er zijn veel dingen echt verbeterd De eisen.. Welke eisen worden aan onze kassamedewerkers gesteld? I I - I I - t. 19 Aha Piep! Sa: Moeilijk: ‘In het begin had ik wel eens moeite om de boodschappen goed op de band weg te schuiven. Werd een klant boos omdat er een fles cola op zijn chips kwam. Ik kon af en toe wel janken als een klant echt onaardig deed, maar nu kan ik daar gelukkig beter tegen.’ Tip: ‘Maak er een sport van om zo snel en foutloos mogelijk te werken. Dat doe ik ook. Op die manier hou je jezelf scherp.’ ALINA TERPSTRA Moeilijk: ‘Nee. Iedereen kan het. Misschien datje in het begin moeite hebt met het geld uittellen voor de klant. Ik zie dat veel jongere collega’s dat lastig vinden.’ p! Scan! Piep! Scan! Piep! Scan! Piep! Scan! Piep! Scan! Piep! Scan! ALIJDA ROOK 1 I ||H a ik n r ir'te Leuk: ‘Ik vind het geweldig om met veel ver- schillende mensen om te gaan. Voordat ik achter de kassa kwam, was ik in dit filiaal twee jaar vakkenvuller. Dan keek ik altijd met een schuin oog naar de kassa’s en dacht: dat lijkt me leuk om te doen! Toen mocht ik de kassaopleiding volgen en kon ik begin nen. En ik vind het nog steeds hartstikke leuk. Met de vaste klanten maak ik altijd grapjes. En met de collega’s is het echt supergezellig.’ Ir Leeftijd: 21 jaar Tijd achter de kassa: 1 jaar Filiaal: AH 1054 Groningen Leuk: ‘Ik vind het na al diejaren nog steeds heerlijk werk om te doen. De gezelligheid met collega’s, het contact met klanten... Het is altijd afwisselend, elke dag is weer anders. Er zijn veel din gen verbeterd in de loop der tijd. Betere kassa’s, betere systemen. Daardoor heb je meer tijd en aandacht voor de klant.’ Jjp: ‘Het allerbelangrijkste is datje Wiendelijk blijft tegen de klant. Zelfs als die ergens boos over wordt. Vroeger trok ik me dat veel meer aan dan nu. Nu roep ik gewoon “prettig weekend!” en dan trekken ze vaak wel weer bij. Dan gaan ze toch tevreden naar huis.’ Om te beginnen: het goed bedienen van de kassa, met alle procedures en vaardigheden die daarbij horen. Daarnaast is klantgerichtheid heel belangrijk. Alle kassamedewerkers worden opgeleid met behulp van de cd-rom ‘kassatrainer’. Daarin komen zowel technieken en vaardig heden als het contact met de klant aan bod. Natuurlijk krijgen kassamedewerkers ook uit gebreide informatie over veiligheid aan de kassa en het voorkomen van diefstal. Albert Heijn heeft duidelijke veiligheidsnormen ontwikkeld. Verder zijn er een aantal technische hulp middelen om de veiligheid te vergroten zoals airboxen, overvalknoppen, kassaspiegels etc. Alle afspraken, procedures en technische hulpmiddelen dienen om diefstal tegen te gaan. Bij een kassagreep of overval geldt: blijf kalm en neem geen enkel risico. A?eftijd: 39 jaar i ijd achter de kassa: bijna 25 jaar Filiaal: AH 1131 Schagen

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 19