V de klant altijd centraal Grootste voordeel van Dick: doorzetter Grootste voordeel van Albert Heijn: mooi merk Zonnigste scenario: J 'ij Aha 14 5a r een sfeer van: zie je wel, we hebben ze weer te pakken. Maar we zijn er nog niet, we zijn net begonnen. Het komt er nu op aan op de juiste manier en constant alert te blijven. Daar komt geen arrogantie aan te pas.’ ‘De klant heeft voor mij altijd centraal gestaan. Ik ben ermee groot geworden. Mijn ouders hadden een Vivo- winkel, dus ik ben opgevoed in de winkel. Als vierjarige liep ik al met dozen te sjouwen. Van mijn ouders leerde ik al hoe belangrijk een klant is. En ook de rest van mijn jeugd is bepalend voor me geweest. Op 16-jarige leeftijd ging ik al het huis uit en ben ik gaan studeren. Het werd de heao in Breda. Ik heb daarna in mijn verschillende banen veel internationale ervaring opgedaan en met ver schillende culturen te maken gehad. Ik heb samen met mijn gezin gewoond in andere landen. Daardoor heb ik me goed leren aanpassen. Dat is belangrijk in een winkel bedrijf waar je met zoveel verschillende mensen - klanten én medewerkers - te maken hebt. Natuurlijk is een goede opleiding ook van belang, maar daarna moetje proberen om alle facetten van het vak te doorgronden. Ik sta wat dat betreft met beide benen op de grond. En dat komt me zeker van pas in mijn huidige functie. Ik kom in het begin misschien wat afstandelijk over, maar mensen die me beter kennen weten dat ik eerlijk en direct ben. Ik hecht veel belang aan waarden als respect en vertrouwen. Ik voel me betrokken bij mensen, bij alle mensen in de organisatie, wie het ook zijn.’ ‘Dat ik baas mag zijn van dit bedrijf is voor mij een jongens droom die is uitgekomen. Albert Heijn is zo’n mooi merk en heeft een rijke historie. Het merk staat met name voor keuze, kwaliteit en innovatie. Bijvoorbeeld voor het grootste assor timent verse producten. Voor AllerHande waarmee we al generaties lang klanten inspireren om lekker te koken. Voor ‘Het zonnigste scenario voor mij is dat Albert Heijn een mensenbedrijf is waar de klant altijd centraal staat. We zijn natuurlijk met heel veel dingen bezig om dat te blijven bereiken. Zo werken we aan ons merkbeeld: we hebben nog helderder geformuleerd waar Albert Heijn voor staat. Daarover zullen we binnenkort uitgebreid gaan commu niceren. Daarnaast zijn we intensief bezig met winkel formules in de toekomst. We zijn succesvol met Replenishment, het beleveren van de winkels. De techniek of de kwaliteit, daar maak ik me geen zorgen om. Het belangrijkste zijn onze medewerkers: zij geven kleur aan Albert Heijn. Er zijn veel slimme mensen in dit bedrijf, ook op de winkelvloer. Zij kunnen het boodschappen doen bijzonder maken. De basis is goed. We hebben een goed eerste kwartaal ach ter de rug en zijn een gezond bedrijf. Maar er is nog veel te doen. Zo zou ik graag zien dat er meer gezinnen met kin deren in onze winkels komen. Daar moeten we hard aan gaan werken. Niet door ons imago drastisch te wijzigen, maar door op het juiste moment te schakelen. Successen op de korte termijn zijn meestal niet goed voor een bedrijf. Ik ben iemand die vooral ook bezig is met de lange termijn. Je kunt je pas goed richten op de korte termijn als je juist ook een langetermijnvisie hebt. Dat geldt ook voor de prijsverlagingen. Wij hebben ervoor gekozen om onze prijzen structureel te verlagen.’

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 14