‘Zonder Albert Heijn is Ahold veel minder waard’ ‘Andere naam voor Ahold’ I De stelling: Ahold mag Albert Heijn nooit verkopen De rubriek RUMOER moet verdwijnen. ‘Dat zou zonde zijn!’ 1 De stelling voor de volgende keer: Ongeveer mee eens, hartstikke oneens, ja en nee. In Rumoer reageren medewerkers van Albert Heijn op een stelling. Jeffrey Mons, kassamedewerker AH 1123 Heemskerk Bert Eijkelkamp, voormalig HK-medewerker Aha H 0 E 10 De stelling: I u M Wil je op de nieuwe stelling reageren? Of heb je zelf een interessante stelling die je de lezers graag zou willen voorleggen? Stuur dan vóór zaterdag 10 juli een mailtje naar aha-magazine@ah.nl. Via de gewo ne post kan ook: Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Redactie Aha, Postbus 3000,1500 HA Zaandam. Gezien de beschikbare ruimte kan het voorkomen dat niet alle reacties geplaatst worden. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties in te kor ten of een selectie te maken. Anonieme reacties worden niet geplaatst. Volgens mij is Ahold veel minder waard als I het Albert Heijn verkoopt. Het is de meest krachtige ‘poot' van de N.V. De heer Moberg heeft verklaard dat het best mogelijk zou zijn dat Ahold over twee a drie jaar zou worden verkocht. Maar als Ahold Albert Heijn verkoopt dan blijft er een erg lege N.V. over. Wie heeft er dan nog belangstelling voor Ahold? Ik ben nu met de VUT (vanaf 1 april 2004) en ben op 4 juli 1960 bij Albert Heijn begonnen als magazijnbediende. De laatste circa 25 jaar heb ik in diverse functies op het hoofdkantoor gewerkt. Ik heb het genoegen gehad Albert en Gerrit Heijn persoonlijk te hebben gekend en met ze te hebben gewerkt. Ik weet niet anders dan dat iedereen binnen Albert Heijn trots is op het bedrijf. Het zou zonde zijn als Albert Heijn verkocht zou worden. Het zou geen tactische zet zijn van Ahold, aan- gezien Albert Heijn in ieder geval zijn financiële zaakjes wel op orde heeft. Albert Heijn draagt zijn steentje bij als het om het inbrengen van een zak met geld gaat. Maar veel belangrijker nog: wat zou Ahold zijn zonder Albert Heijn? De namen Ahold en Albert Heijn zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Als er problemen zijn bij Ahold, zijn klanten bij Albert Heijn bezorgd. Ik zou zelf graag zien dat Ahold daarin ook zijn verantwoordelijkheid neemt en zijn naam verandert. Tuurlijk, ik weet ook wel dat zoiets nooit zou gebeuren. Voor Ahold is het ongunstig, maar niet voor Albert Heijn. Je hebt alle voordelen van schaalvergroting, maar niet het gemeut wanneer het slecht gaat bij de holding. Kijk maar naar Laurus, ze knoeien daar af en toe wat aan, zoals met de Konmar-ombouwoperatie. Maar de klanten van Edah worden niet ongerust als het slecht gaat bij Laurus, want ze weten domweg niet dat het een onderdeel is van Laurus. Leuk detail vond ik dat klanten vorig jaar bij de ophef rond Ahold wegliepen naar de C1OOO, terwijl dat eigen lijk ook voor het grootste gedeelte van Ahold is.

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 10