e T distributiecentra. Hoe verhaal. Aha 8 Te horen krijgen dat je baan gaat vervallen... Het is voor iedereen een schrikbeeld. Vorig jaar óverkwam het collega’s op het hoofdkantoor en binnen de zes hebben zij dat ervaren, en hoe gaat het nu met hen? Jactine, Mariëlle en Paul vertellen hun HET MOBILITEITSCENTRUM Yvonne Dorrestein, hoofd mobiliteitscentrum: ‘We bieden een uitgebreid programma om mensen weer op de rit te helpen. Na een intakegesprek van 2,5 uur en een sollicitatietraining zijn er verschillende mogelijkheden, zoals work shops, cursussen en groepsbijeenkomsten. Natuurlijk zijn er niet alleen succesverhalen. Veel mensen zijn nog bezig met het verwerken van de Jactine Kimmel (38) is nu Replenishment planner bij DC Zaandam Vallen opstaan en weer doorgaan boodschap. Managers kunnen die pijn wat verlichten door ook na het slechtnieuwsgesprek betrokken te blijven. Betrokkenen hebben ook regelmatig een gesprek met een coach. In principe is dat een keer in de twee weken, maar als iemand in een sollicitatieprocedure zit, is die coaching intensiever. Verder zijn er individuele trajecten. Zo organise ren we aparte workshops voor een groep startende ondernemers.’ ‘Toen ik hoorde dat mijn functie bij DC Tilburg zou vervallen, kwam dat niet echt als een verrassing. Gelukkig kon ik vrij wel direct starten in een pilot voor Replenishment in Geldermalsen, samen met nog tien andere collega’s uit de overi ge DC’s. Dat was meteen hartstikke gezel lig. En ook het werk was helemaal naar m’n zin. Ik heb altijd gezegd: ik ga niet mee naar Zaandam. Ik woon in Eindhoven, en dat is me veel te ver. Maar ja, hoe gaat zoiets: Replenishment kwam toch definitief in Zaandam en werk en collega’s bevielen goed. Dus heb ik toch ja gezegd. Ik reis nu 3,5 uur per dag, maar ik heb er geen spijt van. Ik geef mezelf een half jaar de tijd, en als het dan nog steeds leuk is, ga ik misschien zelfs verhuizen.’

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 8