op bake-off .Boogschutter Ken jij iemand met een bijzondere vrijetijdsbesteding? Laat het ons even weten via aha-magazine@ah.nl of via de gewone post: Albert Heijn, Interne Communicatie A301Redactie Aha, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. 7 Aha 7 v r Sylvia Scheerman (19) is parttime medewerker op de bake-off afdeling van AH 1274 Gouda én een fanatiek boogschutter. Afgelopen maart werd zij vierde tijdens het NK handboogschieten. Niet slecht voor de jongste deelnemer van de seniorenklasse. dubbel J Is het als ervaren boogschutter nog moeilijk om de beruchte roos te raken? ‘Ja, maar het gaat steeds beter en ik raak er ook steeds meer aan gewend. Vooral nadat ik na een blessure heb gemerkt dat ik eigenlijk linkshandig ben en ik besloten heb om voortaan met links te schieten. Er zijn tien ringen en de roos is tien punten waard. Elke ring verder naar buiten is steeds weer een punt minder waard. Hoe verder je naar buiten schiet, hoe lager de score. Tijdens wedstrijden moetje dertig keer schieten. Momenteel ligt mijn gemid delde tussen de 8,5 en 9. Dus reken maar uit.’ Ooit een pijl per ongeluk de verkeerde richting op geschoten? ‘Gelukkig niet. Als ik schiet ben ik heel geconcen treerd en ik houd ook allebei mijn ogen open. Sommige boogschutters doen één oog dicht om beter te kunnen rich ten, maar dat vind ik helemaal niet prettig. Dan krijg ik te veel spanning op mijn gezicht.’ Over spanning gesproken... hoe zwaar is het om de boog te spannen? 'Je kunt verschillende bladen kopen die alle maal een andere trekkracht hebben. Momenteel schiet ik met een boog die een trekkracht heeft van 28 Engelse ponden. Vooral in het begin voel je dat in je schouders. Door veel pijlen te schieten kun je die spieren trainen.’ Oefen je wel eens met collega's van de AGF-afdeling? Appeltje op het hoofd, tien passen achteruit... dat werk? ‘Nee, daar vind ik mijn collega’s veel te aar dig voor. Er werken veel jongeren in onze winkel en het is heel gezellig. Volgend jaar ga ik beginnen met de modeacademie maar ik wil dit bijbaan tje gewoon aanhouden.’ En naast studie en werk hou je ook nog tijd over om wereldkampioen te wor den? ‘Ik schiet nu op een indoor-baan van 18 meter. Als ik met de WK mee wil doen, moet ik een bepaald gemiddelde halen op buitenbanen van 30, 50 en 70,meter. Ik heb dus nog een lange weg te gaan.’ g o o o fii.

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 7