"1 Wat vertel je me nou? MAILBOX I 3 i 20ste Dam tot Damloop I De volgende Aha verschijnt op zaterdag 3 juli 15 Aha Ik geef de blauwe laptop door aan... De blauwe laptop gaat de volgende keer naar hoofdredactrice Tamara Gorbach. Zij zal deze rubriek afsluiten. From: Bas Kaper, regio- begeleider Replenishment To: Jeanette Simon Subject: RE: Hoe zal het straks gaan met Replenish ment Vers, vergeleken met de ‘gemakkelijke’ Replenishment Houdbaar? Femke Haasnoot (22), afgestudeerd student Communicatiewetenschap aan de Universiteitvan Amsterdam, liep van juni tot oktober 2003 stage op het hoofdkantoor van Albert Heijn. In die periode onder zocht zij het effect van interne en externe communica tie op medewerkers van Albert Heijn. De publicatie van Femke wordt momenteel door de UvA omgezet naar een internationale publicatie. Reden genoeg om haar een paar vragen voor te leggen. Je kwam wel op een interessant moment binnen, gezien de ontwikkelingen bij Ahold? 'Ja, dat klopt. Gezien de situatie was het ook voor de hand liggend om dit onderzoek uit te voeren. De ontwikkelingen bij Ahold zaten nog vers in het geheugen.’ En wat zijn de voornaamste conclusies? Albert Heijn scoort goed in het behalen van de doelstellingen van de communicatiemiddelen. Ook de betrokkenheid van de medewerkers is hoog, zelfs na die voor het bedrijf moeilijke periode. Een andere conclusie is dat het niet noodzakelijk is om verschillende boodschappen te for muleren voor fulltime en parttime medewerkers. En dat er bij de communicatie over de situatie rond Ahold de juiste middelen zijn ingezeten deze ruim voldoende worden beoordeeld.’ Ben je niet bang dat de onderzoeksresultaten gekleurd zijn door de bijzondere omstandigheden? ‘Het is inder daad moeilijk om de resultaten breder te trekken. Maar het feit dat één boodschap voldoende is voor alle medewerkers, kan wel voor alle communicatie en zelfs voor andere bedrijven gebruikt worden.’ Op zondag 19 september zal het startschot voor de Dam tot Damloop weer klinken op de Dam van Amsterdam. Medewerkers van Albert Heijn kunnen zich tot uiterlijk 30 juli via WinkelWeb, SupplyWeb of Intranet HK kosteloos inschrijven. Daarna kun nen inschrijvingen niet meer worden verwerkt. Heb je geen beschikking over een computer? Vraag dan je leidinggevende je in te schrijven. Je kunt je individueel, of samen met anderen als team, aan melden. Er zijn twee afstanden waaruit je kunt kie zen: 7 of 16,1 kilometer. De 7 kilometer start bij Sporthal De Vang in Zaandam en de 16,1 kilome ter vanaf de Dam in Amsterdam. COLOFON Aha is een uitgave van Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Postbus 3000,1500 HA Zaandam Concept realisatie vdBJ/Communicatie Groep, Bloemendaal Hoofdredactie Tamara Gorbach Art direction en vormgeving Studio Paul Pollmaan, Amsterdam Redactie Menno de Boer, Rosa De Palma, Abe van Giffen, Vanessa Haulussy, Philo Hermans, flfaijn Houwerzijl, Monique de Ligny, Rogier Rijkenberg Fotografie cover Martijn Steiner Lovisa Visagie Wanda Zijlstra Aha is bestemd voor alle medewerkers van Albert Heijn. Heb je een onderwerp voor Aha? Laat het ons weten per post of via aha-magazine@ah.nl Beste Jeanette, Het is zeker waar dat Replenishment Houdbaar min der problemen en risico’s met zich meebrengt. Want bij Houdbaar heb je veel minder te maken met codegevoelige artikelen, waardoor je je vak ken voller kunt hebben en hou den, zonder dat de voorraad risico’s loopt. Je hebt minder last van (voorraad)derving. Ondanks dat zie ik grote kan sen voor Replenishment Vers. Binnen Vers zie je namelijk een sterke ontwikkeling naar voorverpakte artikelen. Kaas, vleeswaren, maar ook groente worden steeds meer in stuksverpakkingen aangeleverd. Dat heeft grote voordelen, want het wordt daardoor een stuk beter beheersbaar. Ook diepvries behoort tot zo’n beheersmati ge ‘vers’groep. Ik denk datje voor dit soort groepen zonder enig probleem op dezelfde manier met Replenishment kan werken als we dat voor Houdbaar al doen. In een aantal winkels wordt al proefgedraaid met zuivel en diepvries, en de resulta ten zijn veelbelovend. Voorwaarde is wel datje systeem op orde is, evenals je voor raden en je worpen. Het nadeel van veel voorverpakte producten is wel weer dat het ten koste kan gaan van de ambachtelijke uitstraling van de winkel. Naast alle voordelen zijn er echter wel een paar aandachtspunten. Dagverse groen te bijvoorbeeld. Die is minder voorspelbaar en daarom moeilijkerte ‘vangen’ in het Replenishmentsysteem. Een paar graden verschil per gebied kan uitmaken of men sla eet of andijvie. Het is dus afhankelijk van de lokale situatie. Ookactiebestellin- gen blijven best lastig om te beheersen. De consument laat zich nu eenmaal moei lijk voorspellen. Al met al brengt Replenishment heel veel rust in de winkel en mijn verwachting is dat dat alleen maar beter wordt als ook grote delen van Vers hierbij worden betrok ken. Voor Replenishment Houdbaar is inmiddels de juiste knop omgezet. Dat geeft winkels voldoende knowhow om ook voor Vers goede resultaten te boeken.

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 15