Vierhonderd kilo shoarma, een buikdanseres, een casino en muziek uit drie danszalen kleuren de avond. Van Surinaamse salsa tot Idols-ster Hind. Het pand van DC Zaandam bestaat tien jaar en op zaterdag 20 maart was het groot feest. Een cultureel feest, want in het DC werken zestien nationaliteiten. Feestgangers uit alle windstreken. Samen dansen, eten, drinken en feesten ze naar hartelust. Aha vroeg hen of ze ook op het werk zo makkelijk met elkaar omgaan. Aha 8 - Mozaïek van Tonneke Janssen (46), medewerker personeels- restaurant, is half Nederlands, half Surinaams. ‘Er werken bij ons zoveel verschillende culturen bij elkaar, dat doen weinig bedrijven ons na. Turkije, Marokko, Ghana, Irak, Sri Lanka. Noem maar op. Soms komt het goed uit dat hier meerdere nationaliteiten werken. Mijn zoon zit als beroepsmilitair bij de verbindingen in Irak. Hij moet zich aanpassen aan de taal, het klimaat en de geloofscultuur. Alieen Irakese collega, zegt vaak: "Tonneke, het komt wel goed". Dat is echt een ruggensteuntje voor me. Hij kent het land en de mentaliteit, tenslotte.’ Silfon Tang (24) komt uit Hongkong, studeert lucht-en ruimtevaarttechnieken is parttime teamleider in opleiding op de afdeling Vers: 'De verschillende culturen gaan hier goed samen. Parttimers spreken misschien meeren makke lijker Nederlands. Dat komt omdat ze vaak nog jong zijn en veel van hen hier in Nederland gebo ren zijn. Voor fulltimers geldt dit minder. Daar zie je meer groepsvorming onder medewerkers die dezelfde achtergrond hebben. Er wordt dan best vaak in de eigen taal gepraat. Maar dat is gewoon voor de gezelligheid. Iedereen schakelt net zo makkelijk over op Nederlands.’

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 8