Medewerker op de Noordpool Ken jij iemand met een bijzondere vrijetijdsbesteding? Laat het ons even weten via aha-magazine@ah.nl of via de gewone post: Albert Heijn, Interne Communicatie A301Redactie Aha, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. 7 Aha <1 ■"ulip de Roo (19) werkt als parttime medewerker op de afdeling Houdbaar van AH 1059 Apeldoorn. Aha sprak hem vlak voordat hij in april op testexpeditie ging naar de geografische Noordpool, het meest noordelijke punt van de aarde. leven schijnt datje ook behoorlijk moet wennen aan de eindeloze witte vlakte. Vanaf het laat ste basiskamp kunnen we de geografische Noordpool binnen een week bereiken. Maar we hebben er tien dagen voor uitgetrokken omdat we tijdens deze expeditie de materia len gaan testen die we volgend jaar nodig hebben.' Volgend jaar? ‘Ja, dan gaan we namelijk nog een keer naarde geografische Noordpool. Met een grotere groep en met een duidelijke missie. Aan het eind van dit jaar gaat de ESA- satellietCryosatde ruimte in. Om ervoor te zorgen dat die satelliet ook gegevens vanaf de Noordpool kan registreren, gaan we samen met Marc Cornelissen vier bakens plaatsen. Daarnaast zullen er een aantal jongeren meegaan die ik ga gidsen.’ En als jullie na veel pijn en moeite op de geografische Noordpool aankomen, keren jullie weer om? ‘Niet meteen. Eerst zullen wij als jongeren de wereldleiders via de nieuwe satellietverbinding attenderen op de door vervuiling veroorzaakte klimaatverandering. Inmiddels is al een derde van de Noordpool gesmolten. We moeten dus echt gaan oppas sen. Wij als jongeren zullen in de toekomst waarschijnlijk te maken krijgen met de gevolgen van de klimaatverandering, zoals een stijging van de zeespiegel. Vandaar dat wij die boodschap zullen uitdragen.’ Die reis ga je waarschijnlijk niet via een reis bureau maken? ‘Nee, we gaan onder leiding van Marc Cornelissen. Hij is een bekende expeditieleider, een van de zeventien perso nen op de wereld die zowel de geografische Zuid- als Noordpool bezocht hebben. De expeditie wordt gesponsord door het Wereld Natuur Fonds, Essenten ESA. En Albert Heijn? 'Van Albert Heijn krijg ik een bedrag om proviand te kunnen inslaan. In ruil voor dat bedrag zal ik een Albert Heijn-vlag op de geografische Noordpool plaatsen.’ Zie je op tegen de vrieskou? ‘Nou, het kan daar wel veertig graden onder nul zijn. En het Philip de Roo met de ijsberen van Artis. ‘De kans dat we op de Noordpool ijsberen tegenkomen is vrij klein. Die zitten namelijk meer in het gebied van Spitsbergen.’ o o z LU

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 7