Het is moeilijk om carrière te maken bij Albert Heijn. b* i' De stelling voor de volgende keer: Aha 6 Ongeveer mee eens, hartstikke? oneens, ja en nee. In Rumoer reageren medewerkers van Albert Heijn op een stelling. Er is weer reden om trots te zijn op Albert Heijn. o E R De stelling: u M Wil je op de nieuwe stelling reageren? Of heb je zelf een interessante stelling die je de lezers graag zou willen voorleggen? Stuur dan vóór zaterdag 15 mei een mailtje naar aha-magazine@ah.nl. Via de gewone post kan ook: Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Redactie Aha, Postbus 3000,1500 HA Zaandam. De stelling van deze maand, maakte wel wat los. Jack Mulders, medewerker broodafdeling AH 1351 Sittard maakt zich met name zorgen over het aantrekken van nieuwe mede werkers voor hogere functies: ‘Sinds ik hier werk (zeven jaar) worden er wel veel mensen van buitenaf aangetrok ken, terwijl er voldoende mensen met betere capaciteiten rondlopen die ook nog eens weten hoe het op de werkvloer tussen de gewone medewerkers reilt en zeilt. Je zou den ken dat die een voorsprong hebben op de nieuwe en wel licht duurdere mensen. Albert Heijn moet uitkijken dat medewerkers hierdoor niet gedemotiveerd raken.’ Kris Raghoenath, AGF-medewerkerAH 1275 Almere, is iemand die zijn heil ergens anders heeft gezocht. Naast zijn parttime baan bij Albert Heijn, is hij nu fulltime in dienst bij de Praxis. Daar is hij plaatsvervangend vestigingsmanager. Naar eigen zeggen omdat het bij Albert Heijn niet lukte om door te groeien: ‘Ik heb drie gesprekken met de super marktmanager gehad. Bij alledrie de gesprekken moest ik aangeven wat mijn minpunten waren. Zelf gaf hij niets aan. Ook niet of ik de potentie had om VM te worden.’ En dan zijn er nog de pechvogels die dichtbij een promotie zaten en die getroffen werden door de vacaturestop. Nelleke van Esch, verkoper AH 1450 Zwijndrecht, bijvoorbeeld, ‘Er worden je eerst allemaal beloften gemaakt van “we maken je eerst verkoopspecialist en als het allemaal goed loopt kan je waarschijnlijk wel doorgroeien naar verkoop manager’’. Nou, toen de tijd daar was, en ik de laatste punt jes op de I aan het zetten was, kwam de mededeling: “Sorry, maar er mogen geen benoemingen meer gedaan worden”. Daar zakje toch van door de grond. Heb ik me daar devoor gewerkt.’ Ook Edwin Doggen, AGF- en kassamedewerker AH 1122 Stadskanaal, vindt het lastig om carrière te maken. 'Ik heb drie keer gesolliciteerd binnen de Albert Heijn-organisatie en ben drie keer afgewezen. Op de derde en laatste interne sollicitatie kreeg ik als reactie: “Wij geven de voorkeur aan interne kandidaten”. Een dergelijke mededeling komt rauw op je dak vallen als je nog steeds aan het werk bent bij Albert Heijn.’ Erwin Rempt, medewerker AH 1075 Alkmaar, heeft net zijn HBO- diploma Commerciële Economie behaald. ‘Ik zou graag door willen groeien binnen Albert Heijn. Maar dit lijkt mij momenteel niet mogelijk. Om mij heen zijn de opleidingen voor diverse verkoopmanagers in opleiding stopgezet, en op het hoofdkantoor geldt een vacaturestop.’ Coen Brandsma, medewerker DC Tilburg, mailde een reactie over de situatie in zijn DC. ‘Er loopt bijzonder veel potentie rond, maar op dit moment gebeurt daar weinig mee. Mijns inziens een gemiste kans.’ En dan was er nog die ene collega die het wel een stuk rooskleuriger zag. De redactie ontving het volgende mailtje van Tim Suijkerbuik, winkeltrainee AH 1174 Bredaa ‘Albert Heijn kent verschillende trajecten hulpmiddelen om hogerop te komen in de organisatie. Zolang je er zelf maar honderd procent gemotiveerd voor bent. Ik zit zelf in het HBO-duale traject dat mij aangeboden is door mijn toenmalige supermarktmanager. Ruim vijf jaar geleden ben ik begonnen als vulploegmedewerker. Op dit moment vervul ik voor mijn opleiding de functie van VSK en over enkele maanden stroom ik door naar de functie VM in opleiding. Collega’s die hun HBO-diploma willen halen en gemotiveerd zijn, raad ik het HBO-traject echt aan. Voor vragen over mijn ervaringen met het traject sta ik voor iedereen open.’ Gezien de beschikbare ruimte kan het voorkomen dat niet alle reacties geplaatst worden. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties in te korten of een selec- tie te maken. Anonieme reacties worden niet geplaatst.

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 6