‘Over tien jaar wil ik supermarktmanager zijn’ Plannen, dromen, ambities... Twee jonge collega’s vertellen hoe ‘PENSIOEN IS NIET ALLEEN VOOR LATER’ Jules van de Ven (23), verkoopmanager i.o. AH 1496 Beuningen: Sjaak Duin, manager Service Advies Ahold Pensioenfonds: g i TOEKOM!) pensioen een lastig onderwerp, omdat het nog zo ver weg lijkt. Maar het speelt niet alleen na je 62ste, ook daarvóór is inkomenszekerheid minstens zo belangrijk. Stel dat je overlijdt, dan gaat je partner opeens in inkome^b achteruit. Hij of zij heeft dan wel recht op nabestaandenpensioen, maar ‘Ik ben negen jaar geleden begonnen bij Albert Heijn als vakkenvuller. Inmiddels werk ik als VM in opleiding, in het kader van de hbo-opleiding Small Business en Retail Management. Dit laatste halfjaar van mijn studie moet ik bewijzen dat ik het kan. Zo ja, dan ligt er een vaste baan als ver koopmanager voor me in het verschiet. Ik ben heel ambitieus en Albert Heijn is voor mij hét bedrijf om die ambi ties waar te maken en de uitdaging te behouden. Albert Heijn is voort durend met nieuwe ontwikkelingen bezig en heel ver in de toepassing van allerlei technologieën in de detailhandel. Tijdens mijn studie heb ik bewust ook bij andere bedrijven stage gelopen, om te ervaren hoe het elders toegaat. Zo ben ik een tijd in Engeland geweest bij een grote super marktketen. Maar ook heb ik studieprojecten bij een kleine supermarkt in Nederland gedaan. Wat ik over tien jaar zal zijn? Hopelijk supermarktmanager bij Albert Heijn! Dat is voorlopig mijn doel. Alles daarna is nog wel ver weg. Zo heb ik me eerlijk gezegd ook nog helemaal niet verdiept in mijn pensioen. Ik besef dat pensioen wel belangrijk is, omdat je goed voor jezelf moet zor- gen. Maar nu is dat nog iets te vroeg omdat ik nog geen fulltime dienstve" band heb.’

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 4