Nieuw: Filiaal Veiligheidsplan Extra groot Paasontbijt I g or aan 4 De volgende Aha verschijnt op zaterdag 5 juni 15 Aha Beste Kees, :io he or 1 n Voor de volgende Aha geef ik de blauwe laptop door aan Bas Kaper, die Replenish ment introduceert in Regio Noord-Holland met de vraag: hoe zal het straks gaan met Replenishment Vers, vergeleken met de ‘gemakkelijke’ Replenishment Houdbaar? From: Jeanette Simon, VM AH 1531 Heerhugowaard To: Kees Groot Subject: RE: Hoe slaat het nieuwe fenomeen ‘drie in de rij, kassa erbij’ in jullie winkel aan, zowel voor klanten als medewerkers? De Dienst Beveiliging Albert Heijn (DBA) is sinds 1 februari bezig met de uitvoering van het veiIigheids- proces. In de eerste fase zijn 120 Albert Heijn-filialen geselecteerd. Zij gaan een inventarisatie maken van de veiligheidssituatie in hun winkel. Het doel is om de risico’s zo goed mogelijk in kaart te brengen. Mede werkers van de bewuste filialen zullen bijvoorbeeld drie weken lang met een pen en meldingen blocnootje rondlopen om alles wat ze meemaken te noteren. Tevens krijgen zij de gelegenheid hun veiligheidsgevoel toe te lichten op een vragenlijst. Op die manier wordt duidelijk wanneer medewerkers zich onveilig voelen en hoe dat komt. Op basis van de uitkomsten van onder andere die inventarisaties wordt straks per winkel een veiligheids plan gemaakt. Dit Filiaal Veiligheidsplan (FVP) moet leiden tot een actieplan met concrete punten om de situatie te verbeteren. De supermarktmanagers en operationeel managers krijgen een speciale opleiding om zo’n plan te leren schrijven. Na de zomervakantie zal er opnieuw een groep van 30 filialen aan de slag gaan met het veiligheidsproces. De AH XL in Maastricht heeft de woensdag voor Pasen zeventig kinderen van de dichtbijgelegen John F. Kennedy-school uitgenodigd voor een Paasontbijt. Een ideetje van de verkoopspecialisten. VS Charles Vlek legde het ontbijt vast met zijn digitale camera. Het ontbijt was om 9.30 uur. De kinderen kregen brood, fruit, pannenkoeken en natuurlijk een paasei tje. Het was wel spannend om zoveel kinderen in de winkel te hebben, maar het ging heel goed. COLOFON Aha is een uitgave van Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Postbus 3000,1500 HA Zaandam Concept realisatie vdBJ/Communicatie Groep, BloemendaaI Jjcofdredactie Tamara Gorbach Art direction en vormgeving Studio Paul Pollmann, Amsterdam Redactie Menno de Boer, Rosa De Palma, Abe van Giffen, Vanessa Haulussy, Philo Hermans, ^Btijn Houwerzijl, Monique de Ligny, Rogier Rijkenberg Fotografie cover Martijn Steiner Lovisa Visagie Wanda Zijlstra Aha is bestemd voor alle medewerkers van Albert Heijn. Heb je een onderwerp voor Aha? Laat het ons weten per post of via aha-magazine@ah.nl Laat ik vooropstellen dat ‘drie in de rij, kassa erbij’ een geweldig systeem is, waar ik heel positief over ben. Maar het loopt nog niet zo perfect als ik wel zou willen. Tot nu toe blijven er altijd dingetjes hangen, al doet iedereen nog zo zijn best. Zo vinden veel van onze kas samedewerkers het moeilijk om ‘op het knopje te drukken’. Ze hebben dan het gevoel dat ze hun collega’s las tigvallen en kiezen ervoor om de rij zelf even snel weg te werken. Dat is natuurlijk niet in het belang van de klant. Daarom is nu bij ons de medewerker van de servi- cebalie verantwoordelijk voor het inschakelen van de achterwacht. Maar vanaf de servicebalie kun je niet altijd even goed zien wat zich afspeelt bij de kassa’s. Ook de piepers zelf werken niet altijd optimaal. In de tijd dat wij proeffiliaal waren voor ‘drie in de rij, kassa erbij’ hebben we al veel uitgeprobeerd en een aantal zaken verbeterd. We hebben bijvoorbeeld een duidelijkere gebruiksaanwijzing voor de piepers gemaakt. Ook gaan we anders om met de kassakettingen. Eerst zat er altijd één lange ketting door een karretje gevlochten. Het verwijderen kostte dus altijd veel tijd. Nu zijn ze aan twee kanten vastgemaakt zodat we ze heel snel los kunnen klikken. Verder hebben we nu een prima werkend rooster voor de achterwacht. Het moment dat we in november de borden ophingen in de winkel was best eng. Dan beloof je toch wat. Maar de reac ties van onze klanten zijn positief. Ik merk dat het indruk maakt als er ongemerkt extra kassa’s opengaan. Je ziet het ook aan de klanttevredenheidsscores. Die zijn in een paar maanden gegroeid van 48 naar 51,30. Maar we gaan natuurlijk voor een nog hoger cijfer!

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 15