r= AH 1257 DSM HAAG DEHLAND I Leyweg Den Haag 13 Aha 3 C/5 OO 4T O Ingang AH 1257 Jumbo 'UJ UJ zd CO LU CO CO Z UJ o Peter Gossen, supermarktmanager AH 1257 Den Haag: ‘De winkel is pas in oktober 2001 geopend dus hij is echt spiksplinternieuw. En het is echt een juweeltje met alles erop en eraan. De nieuwste kassasystemen en een prachtige parkeergarage waarbij klanten bijna over de rode loper de winkel in kunnen lopen. We hebben een volledig assortiment dus als klanten iets willen, dan is het hier te krijgen. Helaas staat daar tegenover dat we hier wel veel last hebben van criminaliteit en dat er binnen kort een hoop huizen tegen de vlakte gaan. En de komst van de Jumbo heeft ons natuurlijk ook niet geholpen. We zitten in een wijk waar in het grootste gedeelte van de klanten behoort tot de groep met een lager inkomen. En hoewel we wel waren voorbereid op de komst van Gert Meijer van Concurrentie Research: ‘Zuid-Holland is op zichzelf al een gebied met heel veel supermarkten waarbij er zowel lande lijke als lokale spelers meedoen. Maar in Den Haag wordt het verhaal wel zeer complex: daar zijn veertien C-1000-winkels, zeven grote Konmar Superstores, vier Aldi’s, drie Hoogvliets, drie Digros-winkels, twee Lidl’s en een heel grote Jumbo. Daarnaast zijn er nog de plaatselijke spelers. Den Haag heeft daardoor lastig concurrentieveld. Er zit vlakbij ons Albert Heijn-filiaal aan de Leyweg een nieuw Jumbo-filiaal en in een nabijgelegen winkel centrum zit ook een grote Konmar. En ieder- Pieter van Loon, format support manager Albert Heijn Supermarkten: ‘De AH-super- markten zijn een begrip in Nederland. En niet voor niets, we zijn gegroeid van de eerste win kel die in 1887 geopend werd tot de 471 filialen en 197 franchisevestigingen die we nu hebben. Onze winkels variëren in grootte van circa 350 m2 tot zo’n 3000 m2 en zijn er echt voor ieder een. Van alleenstaanden tot tweeverdieners en gezinnen met kinderen. Het is vooral belang rijk dat onze klanten zich thuis voelen in onze winkels. Niet alleen door de uitstraling van de supermarkten maar vooral ook door de betrokkenheid en kennis van het personeel. Bij de AH-supermarkten ligt de nadruk op de kwaliteit van de producten, de service en ^huurlijk onze dienstbaarheid. De prijs is daarbij een randvoorwaarde. Het is de bedoe ling dat klanten antwoord kunnen krijgen op alle vragen die ze hebben. Om tot een nog betere formule te komen zijn we vorig jaar al begonnen met “Albert Heijn in Balans”. In sep tember zijn we gestart met de valueworpen, waarbij voordelige producten duidelijker in onze schappen gepresenteerd worden. In die periode hebben we ook het promotiemateriaal in de winkel vernieuwd. En in oktober werden de eerste prijsverlagingen doorgevoerd. Later dit jaar willen we nog meer productgroepen “in balans” brengen maar ik zeg natuurlijk nog niet welke! Dat we op de goede weg zijn, blijkt wel uit het tussenrapport van marktonder zoeksbureau GfK. We stijgen in de lijst van j^ier mar kt ketens met stip naar de zesde ^Brats. En dat komt vooral doordat we er met onze formule nu in slagen om veel meer voor deel te bieden, zonder onze serviceaspecten uit het oog te verliezen.’ Jumbo, schrik je toch als het eenmaal gebeurt. Het was ook duidelijk te merken in de winkel want het werd gewoon rustiger. Maar we hebben wel geanticipeerd op de komst van Jumbo. In de week voor de ope ning hadden we een actie waarbij klanten bij de kassa 10 procent korting kregen op alle boodschappen. Dat hebben we drie weken gedaan. Daarna hadden we een actie waarbij klanten zegels konden sparen. Bij één volle kaart gaf dat recht op 10 euro korting, bij twee kaarten op 20 euro en als klanten vier volle kaarten hadden, kregen ze 50 euro kor ting. We hebben echt het lokale nieuws gehaald met die actie. Kijk, ook de trouwere klanten zijn aanvankelijk wel gaan kijken bij Jumbo maar die kwamen gewoon weer terug. Ze vonden het niks daar. Er is wel een secundaire groep die per week bekijkt waar ze boodschappen doen. Het kan natuurlijk altijd beter, dus helemaal tevreden zijn we nooit. Maar ik weet toevallig dat de manager van Jumbo al helemaal niet tevreden is, dus als je het zo bekijkt, doen we het goed. We gaan de uitdaging aan. En ik ben ervan over tuigd dat Albert Heijn het beste pakket heeft.’ een strijdt om de gunsten van dezelfde klanten. De winkel aan de Leyweg ondervindt die con currentiestrijd natuurlijk aan den lijve. Maar omdat AH 1257 een goede winkel is, en de Konmar het moeilijk heeft, zijn er wel volop omzetkansen.’

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 13