pie Award I i N0WNh5 COLLEGA! «i» Verbeterde resultaten over 2003 Hoofdpunten Ahold-cijfers 2003 NOMINEER EEN COLLEGA! Hebjij een collega die zo klantvriendelijk is dat hij of zij absoluut in aanmerking komt voor de Beppie Award? Laat het ons dan even weten. Vergeet niette vermelden waarom juist jouw collega een Beppie Award verdient. Misschien staat jouw collega de volgende keer dan als prijswinnaar in de Aha... Je kunt ons bereiken via aha-magazine@ah.nl. Via de gewone post kan ook: Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Redactie Aha, Postbus 3000,1500 HA Zaandam. Vervroegde aflossing Veranderingen financiële organisatie Benoemingen U.S. Foodservice i i sa Ahold ffl Ie it len h iar- de Tijdens zijn afscheid in 1989 liet de heer Albert Heijn een standbeeld van een vrouw met twee boodschappentassen k plaatsen voor het hoofdkantoor van Ahold. Op de sokkel van dat beeld prijkt de tekst: ‘Opdat wij nooit vergeten voor wie wij werken'. Van dit standbeeld, dat in de volksmond ‘Beppie’ heet, zijn kleine bronzen replica’s gemaakt. In elke Aha delen we een replica uit aan de klantvriendelijkste collega. 19 april 2004 - Ahold publiceert de resultaten over 2003. De resultaten in 2003 werden voor een groot deel beïnvloed door moeilijke marktomstandigheden, negatieve valutabewegingen en eenmalige posten. Niettemin heeft Ahold in 2003 het nettoverlies van 1,2 miljard euro weten terug te dringen tot een gering nettoverlies van 1 miljoen euro. De netto-omzet van Albert Heijn daalde in 2003 met 1,7 procent in vergelijking met 2002. Dit was vooral het gevolg van lagere consumentenbestedingen en een negatief marktsentiment ten opzichte van Albert Heijn. Ais gevolg van de prijsverlagingen eind oktober zag het laatste kwartaal van Albert Heijn er bedui dend beter uit. Er kwamen veel meer klanten in de winkels die ook meer producten kochten. Albert Heijn herwon duidelijk marktaandeel. Daardoor was zowel omzet als bedrijfsresultaat in het vierde kwartaal beter dan in de eerste drie kwartalen van 2003. Nettoverlies 1 miljoen (2002: nettoverlies van 1,2 miljard) Bedrijfsresultaat 718 miljoen (2002: bedrijfsresultaat 239 miljoen) Netto-omzet 56,1 miljard, een daling van 10,6 procent vergeleken met 2002, maar exclusief wisselkoerseffecten een stijging van 2,7 procent Nettoverlies volgens US GAAP 747 mil joen (2002: nettoverlies van 4,3 miljard) Verbeterde balans: eigen vermogen toegenomen tot 4,9 miljard (2002: 2,6 miljard). Nettoschuld gereduceerd tot 7,5 miljard (2002: 12,3 miljard) daarom ook heel leuk vinden, en zeker ook passend, om hem met een Beppie Award nog een keer goed in het zonnetje te zetten.’ 15 april 2004 - Ahold is van plan om de vier procent converteerbare achtergestelde obligatielening van nominaal 920 miljoen euro op of omstreeks 2 juni 2004 volledig af te lossen, samen met de tot aflossings- datum opgebouwde en nog te betalen rente. 15 april 2004 - Ahold maakt een aantal veranderingen in de financiële organisatie bekend. Brian Hotarek is benoemd tot Chief Business Controlling Officer en Joost Sliepenbeek tot Chief Accounting Officer. 16 april 2004 - Ahold maakt de namen bekend van het nieuwe bestuursteam dat, onder aanvoering van CEO Larry Benjamin, leiding gaat geven aan de Amerikaanse dochtermaatschappij U.S. Foodservice. De genomineerden: Bart van Oers (AH 1003 Berkel en Rodenrijs) en Allard van Grafhorst (AH 1155 Hilversum) En de winnaar is: SM Bart van Oers Genomineerd door: Margreet Beuming, RMA Regio Noord west en Jan Bruning, SM van AH 1207 Zoetermeer Wat zeggen zij over Barts klantvriendelijkheid: Jan: Bart is een drukke baas die altijd een lans probeert te breken voor Albert Heijn. Ook in zijn vrije tijd is hij van alles aan het regelen en uitrekenen. Zijn uitgangspunt daarbij is stee vast: "We doen het voor de klant en voor niemand anders". Die gedrevenheid laat wel zien dat het hier om een Albert Heijner in hart en nieren gaat.’ ^Margreeth: ‘Na een dienstverband van 40 jaar neemt Bart in juni afscheid van Albert Heijn. Hij heeft veel voor Albert Heijn betekend. Wij als regio zouden het

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 11