a ‘SAMEN EEN VUIST MAKEN IS GOED’ a -ar 9 Aha M£i Dief met de slechtste timing ooit s o r nemen in Haarlem 4 Ton van der Meij, Dienst Beveiliging Albert Heijn (DBA): ‘Initiatieven als Samen Veilig Ondernemen juichen wij zeer toe. We moeten alles doen om de criminaliteit aan te pak ken. In deze tijd is het erg belangrijk datje een vuist maakt met elkaar. Op het gebied van beveiligingsmaatregelen hebben we zo langzamerhand het einde van de mogelijkhe den bereikt. Zoals de “hardware”: kluizen, tijdsloten en camera's, maar ook “software" als procedures en richtlij nen. Het is nu zaak om daarnaast ook te investeren in samenwerking met externe partners. Zo nemen wij als DBA deel aan verschillende koepelorganisaties, zoals de Raad Nederlandse Detailhandel en het Centraal Bureau Levens middelenhandel. Verder blijven we ook in discussie met de politiek, om bijvoorbeeld te lobbyen voor een meer op win keliers afgestemde wetgeving op het gebied van veiligheid. De enige manier voor winkels om daadwerkelijk iets aan het probleem te doen, is door in breed verband samen te werken met alle partners die een link hebben met veilig heid, zoals ondernemers, politie, gemeenten en beveili gingsorganisaties.’ Soms is de werkelijkheid absurder dan fictie. Want laat nu juist tijdens de uitreiking van de SVO-oorkonde een winkeldief zijn slag willen slaan in Bh 1132. De genodigden dachten nog aan een geslaagde grap. Maar het bleek bittere ernst. De voor de uitreiking aanwezige politie kon de dief, die een tas met ruim honderd euro aan boodschappen wilde stelen, meteen inrekenen. Daar was in dit geval geen Buren Belsysteem voor nodig... LU s s CU üj LU CO LU cö LU LU CO o LU g O o OOfkOndS Het initiatief Samen Veilig Ondernemen oogstte veel lof in de gemeente Haarlem. De burgemeester reikte onlangs aan de deelnemers van het eerste uur een oorkonde uit, die in de vorm van een sticker op de winkeldeur prijkt. Alex: ‘Dat is natuurlijk mooi, maar je kunt niet zeggen: we hebben het aangepakt en nu gaan we achteroverleunen. Veiligheid ver eist constante aandacht. Door erover te praten met medewerkers, hen trai ningen te laten volgen en door met de andere ondernemers en partijen te bespreken hoe het allemaal nog beter kan.’ pn Siertsema, gebiedsagent: 'Het is keer op keer gebleken dat veiligheidsproblemen gezamenlijke problemen zijn. Daarom is het zo belangrijk om het gemeenschappelijk aan te pakken.’ Gerbrand Elkerbout, kledingzaak Meddens: ‘We moeten het hier met steeds minder personeel doen. Dan is het een heel veilig gevoel datje buren er binnen een minuut kunnen zijn. Dat is echt perfect.’ nog niet hoeven uitproberen. Maar het geeft mij in elk geval een rustig gevoel dat er meteen assistentie komt als het nodig is. Je hebt er als het ware een paar handen, ogen en oren bij.’ Alex: ‘De politie komt hier drie keer per ^^eek spontaan langs voor een tassencontrole. En we komen als onderne- WKer vaker bij elkaar over de vloer zodat iedereen kan zien dat we meer overleg hebben. En dat werkt duidelijk preventief. De overlast is sinds de start van het project in ieder geval flink afgenomen. r’ - Wim Broekhof, slagerij Broekhof: ‘Zelf hebben we een heel veilige zaak. Als iemand mij met een bijl karbonaadjes ziet hakken, durft hij namelijk niks meer. Wij doen dan ook vooral mee om behulp zaam te zijn voor onze buren.’ Thelma Tjen, kledingzaak Untitled: ‘Ik doe mee aan het project Samen Veilig Ondernemen voor mijn medewerkers. Als ze alleen in de winkel moeten staan, is het gewoon een prettig idee dat er hulp in de buurt is.’

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 9