Veiligheid in de winkel, voor klanten én medewerkers. Een hot item, vooral in de grotere steden. AH 1132 in Haarlem zet alles op alles om de problemen het hoofd te bieden. Intern, maar ook in samenwerking met andere partijen. Aha 8 Buren Belsysteem Samen Veilig Onder nemen is een initiatief van de Kamer van Koop handel in samenwerking met een aantal gemeenten in Nederland. In Haarlem doen verschillende par tijen mee aan dit initiatief: AH 1132, de Hema, enkele middenstandsondernemingen, maar ook de politie en gemeente hebben een belangrijke rol in het geheel. Samen Veilig Onder Alex: ‘Zie het als een gezamenlijk offensief om de veiligheid te waarborgen. Samen sta je nu eenmaal Alex van Wel, SM AH 1132: ‘Met de aanpak van Samen Veilig Ondernemen krijg je aandacht voor veiligheid. Die aandacht is heel belangrijk, vooral om dingen te kunnen voorkomen.’ Dhr. Pop, burgemeester van Haarlem, overhandigt de oorkonde aan SM Alex van Wel sterker. Een belangrijk hulpmiddel daarbij is het Buren Belsysteem, waarvoor we van de gemeente een forse subsidie krijgen.’ Alle deelnemers van het project hebben sinds enkele maanden in hun win^ kei een soort zenderkastje. Hiermee kunnen ze, aW er overlast dreigt of plaatsvindt, door één druk op de knop collega-ondernemers uit de buurt waar schuwen. Die komen dan in een mum van tijd assistentie verlenen. Verkoper Mirella Bout: ‘Gelukkig hebben we het S B et zat AH 1132 in Haarlem niet mee, toen ze vorig iaar juni startten in een gloednieuw «gM P'Uid in de I laarlemse binnenstad. Al vanaf de eerste week vonden groepjes alcoholis ten en junks hun weg naar de nieuwe winkel, met alle overlast van dien. SM Alex van Wel: ‘We zaten toen nog met een vrij lage bezetting, dus het was erg lastig om een en ander te beheersen. Al heel snel heb ik daarom het probleem bij de politie neergelegd. Toen bleek dat net in die periode het project Samen Veilig Ondernemen op gang kwam, om de veiligheidsproblemen in de Haarlemse bin nenstad beter het hoofd te kunnen bieden. Daar zijn wij toen onmiddellijk op ingehaakt.’ Erik Andringa, High Tension Leatherwear: ‘Het is een veilig idee dat die knop er van het Buren Belsysteem. We staan nu met veel meer zelfvertrouwen in de winkel, m’n collega en ik.’

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 8