I I k Ken jij iemand met een bijzondere vrijetijdsbesteding? Laat het ons even weten via aha-magazine@ah.nl of via de gewone post: Albert Heijn, Interne Communicatie A301Redactie Aha, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. 7 Aha Doordeweeks heeft Jacco van Eerden (32) een kantoorbaan het hoofdkantoor in Zaandam. Hij is productmanager op de I IT-afdeling. Als het even kan, stapt hij vrijdag ia het werk op zijn motor en rijdt hij naar 'exel om anderhalf uur later met een parachute 'er boven de vaste grond te vliegen. Afgelopen ruari was hij in Thailand. Daar heeft hij men met 356 parachutisten het record r IJÏ I Heb je vaak je reserveparachute moeten gebruiken? ‘In de tien jaar dat ik parachute spring heb ik ruim 2500 sprongen gemaakt en heb ik vijf keer de reserveprocedure moe ten uitvoeren. Gelukkig zijn dat sim pele handelingen die ik bijna zonder nadenken kan uitvoeren. Maar als het gebeurt, krijg ik natuurlijk wel een extra adrenalinestoot!’ Hoe krijg je al die parachutisten de lucht in? 'De Air Vice Marchal van de Thaise luchtmacht had geregeld dat we tien dagen lang vijf Hercules vliegtuigen tot onze beschikking hadden. Als tegenprestatie moes ten we wel een massadropping doen op de verjaardag van de konin gin. We zijn toen met 672 parachu tisten in Bangkok geland.' Hoeveel tijd heb je in de lucht om een formatie te vormen? ‘We sprongen vanaf ongeveer 7 kilome ter hoogte. Dan duurt de vrije val zo’n 100 seconden. Van tevoren is natuurlijk precies afgesproken wie wanneer de parachute moet ope nen, anders zou het levensgevaar lijk zijn.’ Was het makkelijk om het vorige record te breken? ‘Niet echt. Het vorige record stond op 300. We waren tien dagen in Thailand en het is ons pas op de laatste dag gelukt om een formatie van 357 personen te vormen. Het is ook een enorme organisatie om zo’n wereldrecord voor te bereiden. Initiatiefnemer van de recordpoging was B.J. Worth, een bekende stuntman die ook in James Bond-films te zien is. Hij heeft ervoor gezorgd dat we tij dens de 72ste verjaardag van de Thaise koningin een recordpoging mochten wagen. Daarvoor zijn parachutisten uit de hele wereld uit genodigd.' O LlJ O o I dubbel leve i

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 7