Als medewerker ben je eigenlijk verplicht om je boodschappen bij Albert Heijn te doen. Het is moeilijk om carrière te maken bij Albert Heijn. 1 De stelling voor de volgende keer: Aha 6 Ongeveer mee eens, hartstikke oneens, ja en nee. In Rumoer reageren medewerkers van Albert Heijn op een stelling. I o E R De stelling: u M Uiteraard zijn er enkele felle tegenstanders van de stelling. De 16-jarige Alwin Blom, verkoper AH 1056 Huizen: 'Als ik met het geld van de weinige uren die ik werk weer boodschap pen moet gaan doen bij de Albert Heijn ben ik het zo kwijt.’ Ook Maaike Vos, kassamedewerker AH 1098 Bussum, ziet een verplichting niet zitten: ‘Als Albert Heijn-medewerker heb je ook recht op de goedkopere artikelen bij andere super markten.' Theo Smits, VM 1027 Amsterdam, is een medewerker met Blauw bloed. Maar hij is geen dief van zijn eigen porte monnee: ‘Als een vergelijkbaar artikel ergens anders bedui dend goedkoper is, koop ik het daar.’ Maar er klinken ook andere geluiden. Willem Aaij, mede werker Efficiency Support op het hoofdkantoor, ergert zich kapot aan collega’s die bij de concurrent hun boodschappen doen: ‘Laatst hoorde ik een anekdote uit Amsterdam waar een medewerkster binnen kwam lopen met zo’n vuurrode tas van DIRK. Zij had nota bene in haar bedrijfskleding boodschappen gedaan bij de concurrent aan de overkant en dook na binnenkomst gelijk achter de counter om een klant te helpen. Onacceptabel!’ Iets milder is Job van Dijk, verkoper/kassamedewerker AH 1386 Spijkenisse: ‘Als Nederlander heb je het recht om in de win kel naar keuze je boodschappen te halen. Toch staat het niet netjes om je boodschappen bij de concurrent te halen.’ Jeffrey Mons, kassamedewerker AH 1123 Heemskerk zou het liefst zien dat al zijn collega's hun inkopen bij Albert Heijn doen, maar hij heeft ook begrip voor degenen die dat niet doen: ‘De service, kwaliteit en het assortiment van Albert Heijn blijven een luxe die niet iedereen zich kan veroorlo ven.’ De stelling doet Ben de Honingverkoper AH 1518 Zutphen, den ken aan de ‘verplichte winkelnering’ uit lang vervlogen tij den toen je verplicht was om een deel van je weekloon uit te geven in de winkel van je baas. Maar boodschappen bij de concurrent doen, is volgens hem ook geen goede recla me: 'Ik sta volledig achter de producten die ik mijn klanten aanprijs. Je zou je toch moeten schamen als je bij de con current wordt herkend door een Albert Heijn-klant?’ Met die laatste opmerking is Annemarie Voorbraak, MAS AH 1131 Schagen het roerend eens. Zij voelt zich ongemakkelijk als ze zich in een lokale supermarkt van de concurrent bevindt. Veel mensen kennen haar als ‘die van Albert Heijn’. Haar conclusie: ‘Doe gewoon je boodschappen in je eigen filiaal en anders niet.’ Wil je op deze stelling reageren? Of heb je zelf een interessante stelling die je de lezers graag zou willen voorleggen? Stuur dan een mailtje naar aha-magazine@ah.nl. Via de gewone mail kan ook: Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Redactie Aha, Postbus 3000,1500 HA Zaandam. Sommige medewerkers wijzen op het alge mene voordeel. Bijvoorbeeld Guy Basman, allround magazijnmedewerker in DC Geldermalsen: ‘Verplichten kan nooit, maar het zou wel een goede bijdrage leveren: meer werk, meer omzet, meer marktaan deel, meer winst voor het bedrijf en uiteinde lijk ook meer winst voor ons.' Mieke Liebregts, kassamedewerker AH 1252 Hilvarenbeek, ver woordt het boemerangeffect als volgt: ‘Het geld dat ik bij Albert Heijn uitgeef, komt ook weer een heel klein beetje bij mij terug En boodschappen doen bij Albert Heijn hoeft natuurlijk ook helemaal geen strafte zijn. Zo schrijft Kim Hofland, verkoper AH 1058 Heerlen, het volgende: ‘Natuurlijk zijn wij als medewerker niet verplicht om onze bood schappen bij Albert Heijn te doen. Maar als ik zin heb om lekker te koken, dan doe ik mijn boodschappen wel bij Albert Heijn. Wij hebben nu eenmaal een ruim assortiment met een perfecte uitstraling en groenten van goede kwaliteit. Als ik bij een andere winkel kom zie ik het verschil overduidelijk. Daarom ga ik toch een aantal keren per week met een volle tas naar buiten.’

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 6