Flexibiliteit is een kracht Geafjb Winnende lettercombinatie Geintje! Tijdens het ophangen van het promotiemateriaal voor ‘De volgende ronde’, beperkten een drietal medewerkers van AH 1497 Amsterdam zich niet tot hun winkel. Zij vonden een plek waar het spandoek goed tot zijn recht kwam: de nabijgelegen vesti ging van Dirk van den Broek. De jongens op de foto zijn onherken baar gemaakt, maar navraag leert dat het een gezamenlijke actie was van Robert Jonker, Michel Lalmohamed en Dimitri Zwagers. 3 Aha Albert Heijn aha-magazine@ah.nl. Directievoorzitter Dick Boer blikt terug op de afgelopen periode op het prikbord 1 UPSflDOWNS soluut vruchten af te werpen. Dat we er hiermee niet zijn mag duidelijk wezen. We moeten blijven knokken en voortdurend alert zijn om zaken te verbeteren. Dat vraagt om een grote flexibiliteit. We vragen daarmee ook nogal wat van onze me dewerkers. Ik doel daarmee op zaken die velen dagelijks ervaren. Het anders moeten werken bij voorbeeld omdat processen zoals Blauw en Replenishment grote invloed hebben. Daarnaast blijft het van belang om mensen en middelen zo goed en efficiënt mogelijk in te zetten. We noe men dat ook wel: strakker sturen op normen. Dat is onomkeerbaar om een gezonde concurrentie positie op langere termijn te behouden. Het bete kent dat we sturen op de optimale opbouw van het personeelsbestand maar ook op het correct De redactie behoudt zich het recht voor om (te) lange brieven in te korten. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Vermeld altijd je adresgegevens en telefoonnummer zodat de redactie eventueel contact met je kan opnemen. toepassen van alle gemaakte afspraken. In de kern vragen we aan medewerkers aanwezig te zijn wanneer er werk is. Hierbij doen we een be roep op flexibiliteit door te werken op andere uren of dagen, soms overplaatsing naar een an der filiaal of ingezet worden op minder uren dan gewenst. Tijdens een vergadering van de OR kwam dit, en ook de manier waarop deze zaken soms naar medewerkers worden gebracht, aan de orde. Niet iedereen is daar blij mee, er worden soms fouten gemaakt. Belangrijk is dat we over deze onderwerpen goed en zorgvuldig met elkaar communiceren. Ook door te luisteren naar elkaar en de belangen van werkgever en werknemer in elke situatie afzonderlijk af te wegen. Verandering wordt vaak als een bedreiging ge zien, maar flexibiliteit heeft ook een kracht. We buigen mee met de vraag van klanten en met de momenten dat ze onze winkels bezoeken. Klanten, en hun waardering, hebben we hard no dig voor een gezonde toekomst van Albert Heijn. Ik wens ieder fijne Paasdagen toe. Via de gewone post kan ook: Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Redactie Aha, Postbus 3000,1500 HA Zaandam. De leukste, meest kritische, spannendste of op een andere manier opvallende brief wordt beloond met een cadeaubon van 30 euro. Wil jij reageren op de inhoud van de Aha? Dat kan via deze brievenrubriek! Je kunt ons bereiken via Tijdens de finale van de Beste Winkel Wedstrijd 2003 won ons fili aal een straatje Staatsloten. De even tuele opbrengst zou ten goede komen aan onze personeelspot. We hebben toch mooi ruim duizend euro aan prijzengeld binnenge haald! Het is dat we de verkeerde lettercombinatie hadden, anders ^^Iden we een ton gewonnen. We hadden namelijk CY en de winnen de lettercombinatie was AH! Als dat geen toeval is? Ferry Reuser, verkoopspecialist kassa, AH 1094 Tiel Pasen staat voor de deur en ik hoop natuurlijk ^tat de winkels weer druk bezocht zullen worden. Wnslotte is Pasen bijna net zo’n belangrijk om- zetmoment als kerst. Met die omzet gaat het goed en ook de klantentevredenheid neemt toe. Marktonderzoeksbureau GfK heeft in een tussen rapport van maart aangegeven dat Albert Heijn is gestegen in de rangorde van supermarktketens van een tiende naar een zesde plaats wat betreft het rapportcijfer van klanten. Dat is iets om trots op te zijn. We krijgen het rapportcijfer 7,48 en dat was met kerst 2003 nog 7,31. De vier concurren ten boven ons zijn allemaal regionale ketens. De enige landelijke concurrent is C1000 met een verschil van slechts 0,01. Wat betreft prijsimago stegen we met een halve punt. Daarnaast scoren we ook op het gebied van service hoger. Het gaat dan met name om het assortiment, de netheid van de winkel, de vriendelijkheid van het perso- ^^1. de aanwezigheid van artikelen, de versafde lingen en de wachttijden bij de kassa. Iedereen mag trots zijn. Onze inspanningen beginnen ab-

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 3