NSS NEDERLAND IONS LH De AH to go in het Centraal Station van Rotterdam krijgt wekelijks zo’n 30.000 klanten over de vloer. Dat is natuurlijk een enorm aantal. Zeker als je weet dat die winkel een opper vlakte heeft van nauwelijks 150 vierkante meter. Aha 12 toiletpapier. En we passen onze openingstij den daarop aan. Ons publiek is daarbij vooral jong. Onze voornaamste klanten zijn al Albert Heijn-klanten, en zien ons wel als Albert Heijn maar niet als supermarkt. Dus de formule heeft een goede basis. Door heel Nederland zijn er nu 35 AH to go-winkels. En de behoefte aan gemakswinkels neemt zeker niet af, dus willen we in de toekomst hard blijven door groeien in deze markt.’ Johan Westerbeek, formulemanager AH to go: 'De winkels van AH to go hebben allemaal dezelfde basis, maar wel een ander gezicht. We zijn in 1995 gestart met een serie gemaks winkels bij tankstations, in binnensteden en op treinstations. Onze formule wordt daarbij vooral gekenmerkt door snelheid en gemak. Wij zijn er voor mensen met weinig tijd en bie den hen een snelle en gezonde oplossing voor een snack, ontbijt, lunch of maaltijd. Onze directe concurrenten focussen allemaal op één moment van de dag. Of op verse broodjes, of op snacks. Maar wij bieden alles in één win kel: niet alleen een snack of koffie maar ook verse groenten, of vergeten boodschappen als Peter Hoekstra, manager operatie/commercie van de AH to go-winkels op de stations: ‘Elk station is een toplocatie waar enorm veel reizi gers voorbijkomen. Het paradepaardje van de AH to go-winkels op de stations is onze bake off. Die producten gaan letterlijk en figuurlijk als zoete broodjes over de toonbank. Het bake-off aandeel per winkel varieert van 15 tot 20 procent. Het topproduct is onze croissant; hiervan verkopen we er perjaar zo’n 4 miljoen. Het meest ideale ontbijt voor onze klanten is een croissantje met een kopje koffie. De AH to go-winkels op de stations nemen een speciale positie in binnen de AH to go-formule. Albert Heijn Stationsfoodstore BV is namelijl^^ franchisenemer van de AH to go-formule en exploiteert deze formule op de NS stations. Daarnaast bouwt AH Stationsfoodstore BV samen met Albert Heijn aan de AH to go-for mule op de stations. Dit doen ze omdat de stationsomgeving specifieke eisen stelt aan 2 3 5,

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 12