a ‘Ze moeten hun werk beter doen’ ‘Niet mee eens’ Er kan veel geld worden bespaard door het hoofdkantoor in Zaandam te sluiten ‘Ik kan me echt rot ergeren’ ‘Als er niets verandert welja’ ‘Belachelijke stelling’ 1 A 1 Ongeveer mee eens, hartstikke oneens, ja en nee. In Rumoer reageren mede werkers op een stelling. Aha Priscilla Reeb 1361, medewerker Logistics DC Zwolle Ron Krekels 1371, senior categorymanager Kaas, Eieren en Yellow Fats De stelling voor de volgende keer: Als medewerker ben je eigenlijk verplicht om je boodschappen altijd bij Albert Heijn te doen. Arthur Andeweg 1371, SM AH 1220 Zwolle Ad Thomassen 1521, verkoper AH 1475 Son Linda Goes [391, verkoop- specialist AH 1275 Almere M 0 welke slag wij hebben gemaakt met Blauw, dan neem ik aan dat zoiets voor het hoofdkantoor ook erg nut tig zou zijn. Kritisch kijken of er geen dingen dubbel worden gedaan bijvoorbeeld. Of hoe lang medewerkers met iets bezig zijn.' Wil je op deze stelling reageren? Stuur dan een mailtje naar aha-magazine@ah.nl. Via de gewone post kan ook: Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Redactie Aha, Postbus 3000,1500 HA Zaandam. ‘Het hoofdkantoor heeft I absoluut toegevoegde waarde. Daar wordt alles uitgedacht, zoals de acties. We zullen zeker niet zonder kunnen. Maar het kan ook op het hoofdkantoor een stuk efficiënter denk ik, net als bij ons in de winkels. Als ik zie ‘Je kunt het hoofdkantoor afschaffen, maar de I medewerkers op het hoofdkantoor kunnen ook gewoon hun werk beter gaan doen. Ik heb weleens het idee dat mensen op het hoofdkantoor er geen idee van hebben dat kleine dingen grote gevolgen kunnen hebben. Zo geven ze ons regelmatig verkeerde gege vens en berekeningen door. Maten van colli kloppen dan bijvoorbeeld niet. Dat kan betekenen dat we een extra vrachtwagen moeten laten rijden, of zelfs dat de winkel nee moet verkopen omdat ze de bestellingen niet op tijd binnen hebben.’ I 'Als winkelmedewerker ben je in principe geen fan van het hoofdkantoor. Ik kan me af en toe echt rot ergeren, bijvoorbeeld als ik ze een vraag stel en pas zes weken later antwoord krijg. Omdat specialist meneer X afwezig is en niemand hem kan vervangen. Als hier een caissiè re ziek is neem ik het ook over, dat verwacht de klant gewoon. Maar omgekeerd zullen ze op het hoofdkantoor ook weleens denken: waarom bren gen die winkels er soms niks van terecht? We moeten oppassen dat we niet alleen vanuit onze emotie reageren.' ‘Nou... er zou in elk geval veel kunnen ver- anderen. Neem de gekookte ham: die is^ groter dan het schaaltje. Of de actiebe- stellingen voorde maandagverkopen. Ik ben al anderhalf jaar bezig om voor elkaar te krijgen dat er dan kiloverpakkingen worden uitgele verd. Het staat nota bene met grote letters in de AH BONUS. Maar tot op heden zonder enig resultaat. Dat kan dus niet, vind ik.’ ‘De kracht zit 'm juist in de samenwerking tussen winkels en hoofdkantoor. Het is denk ik wel zo dat in tijden dat iedereen onder grote druk staat, zoals een halfjaar geleden, sneller wederzijds onbegrip ontstaat. Maar kijk eens naar de afgelopen periode: door goed met elkaarte communiceren hebben we met elkaartoch geweldige resultaten geboekt?!’ De stelling

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 6