PLAN JE PENSIOEN! MAILBOX I 3 Weet jij hoe hoog jouw pensioen straks is? Dankzij de Ahold Pensioenplanner weetje het binnen tien minuten. De volgende Aha verschijnt op zaterdag 10 april 15 Aha Beste Marijke, Ml Voor de volgende Aha geef ik de blauwe laptop door aan SM Kees Groot van AH 1131 met de vraag: hoe kijkt hij naar het belang van non-food voor zijn eigen winkel en de kansen van replenishment voor non-food? From: Wouter Meijerink, unit manager Non Food Business Development To: Marijke de Ridder Subject: RE: Wat wil Albert Heijn nou eigenlijk met de non-food Bonusacties? Aan de ene kant wil Albert Heijn meer omzet maken, maar aan de andere kant wordt er zo slecht uitgele verd dat we met ontevre den klanten zitten. Met ingang van 2004 gelden er nieuwe regels voor het pensioen. Zo is er nu een middelioonre- geling waarin iedereen van 22 jaaren ouder deelneemt. De leeftijd waarop je met pensioen kunt gaan is voortaan 62jaar. Daarnaast heb je als medewerker nu meer flexibiliteit. Je kunt bij voorbeeld nog eerder geheel of gedeeltelijk stop pen met werken (vanaf 55jaar) en daarvoor nu al gaan sparen. Dat kan met Pensioensparen. PENSIOENPLANNER De Ahold Pensioenplanner is een handig rekenprogramma op internet (www.aholdpensioenfonds.nl) waarmee je kunt zien hoe jouw financiële situatie eruitziet bij pensioen, maar ook bij overlijden. Als je in november 2003 een brief hebt gekregen met een persoonlijk inlognummer, kun je al gebruik maken van dit handige hulpmiddel*. LEVENSBOOM Vooral bij belangrijke levensfases zoals trouwen, het kopen van een woning en het krijgen van een kind, is het zaak om je financiële toekomst in de gaten te houden. Ahold Pen sioenfonds heeft diverse oplossingen beschik baar die daarvoor uitkomst bieden. Ahold Pensioenfonds heeft geen winstoogmerk en de medewerkers zijn je eigen collega’s. Je krijgt dus een eerlijk advies. SERVICEDESK Op www.aholdpensioenfonds.nl vind je het antwoord op veel vragen. En anders kun je bellen met de Servicedesk van Ahold Pensioenfonds: (075) 659 24 00. Bij arbeidsongeschiktheid of VUT ontvang je aparte informatie. Je kunt (nog) geen gebruikmaken van de Ahold Pensioenplanner. Heb je wel een brief gekregen maar ben je je wachtwoord kwijt? Neem dan contact op met de Servicedesk van Ahold Pensioenfonds. COLOFON Aha is een uitgave van Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Postbus 3000,1500 HA Zaandam Concept realisatie vdBJ/Communicatie Groep, BloemendaaI Jtofdredactie Tamara Gorbach Art direction en vormgeving Studio Paul PollmannAmsterdam Redactie Menno de Boer, Rosa De Palma, Abe van Giffen, Vanessa Haulussy, Philo Hermans, ^Wijn HouwerzijlMonique de Ligny, Marjolein Pattipeilohy, Rogier Rijken berg Fotografie cover Robert Elsing Visagie Wanda Zijlstra Aha is bestemd voor alle medewerkers van Albert Heijn. Heb je een onderwerp voor Aha? Laat het ons weten per post of via aha-magazine@ah.nl Ik kan me je gevoel heel goed voorstellen. Het is en blijft vervelend als je nee moet verkopen aan klan ten. Maar wat we willen met de bonus non-food- acties is: centraal de af weging maken wat we gaan doen, wat winkels onbesteld krijgen ingestuwd en hoeveel. Helaas betekent dat voor de winkels dat ze niet meer zelf kunnen bijbestellen. Waarom? Omdat we merkten dat er veel te veel voorraden ontstonden van niet-verkochte spullen die winkels terug mochten sturen. Nog afgezien van alle voorraden van oude non-foodacties die winkels zelf hebben. Dat willen we in de toekomst voorkomen. We zien de winkel als de plek waar producten worden verkocht, niet als magazijn. Buiten de vastgestelde bestellingen leve ren we daarom niet meer uit. Non-foodacties zijn namelijk heel onvoorspelbaar. In de ene winkel loopt het Wegewood opeens fantastisch, in de andere juist alleen het bestek, om maar wat te noemen. Maar er zit ook een andere kant aan de medaille: we kiezen centraal, maar als het niet loopt lossen we het ook centraal op. Ik denk dat we met z’n allen bij Albert Heijn moeten leren bl0 te zijn als iets is uitver kocht. Dat klinkt gek, want het liefste wil je aan de verwachtingen van de klant kunnen voldoen. Maar we moeten onze klanten leren om snel te reageren op onze non-food- aanbiedingen. We noemen het niet voor niets regelmatig Op=Op-aanbiedingen. Dit is de enige weg voor Albert Heijn om non-food actiematig te verkopen. En deze manier van werken schept trouwens ook weer ruimte voor andere, nieuwe acties.

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 15