-Jjw Z'' SSS ALKMAAR NOORD- HOLLAND «IEDERLAND L Aha AH XL Alkmaar en de grootste concurrenten S co CO I met een Jumbo-achtige formule: elke dag lage prijzen. Op zich is het een goede formule, alleen zitten ze op de verkeerde locatie. Ze hebben nauwelijks parkeerplaatsen en zijn moeilijk bereikbaar. Op dit moment hebben we nog geen last van deze nieuwe speler. Naast de lokale concurrenten zijn er in Noord-Holland ook een aantal landelijke supermarkten die zuigkracht uitoefenen op de klant. En dan heb ik het met name over C1000, Aldi en Lidl. Gelukkig is het prijsverschil met onze con currenten flink kleiner geworden sinds we als Albert Heijn onze prijzen hebben verlaagd. En qua assortiment en service zijn we al onze concurrenten de baas. Momenteel groeit het aantal klanten dat bij ons boodschappen komt doen.’ der. Onze grootste concurrent is de ClOOO. Die zit hier in Alkmaar met vier winkels. Na een tijdje volgen de Deen in Alkmaar-Noord, de Food Factory en de rest. Geen van onze con currenten kan bieden wat wij hebben: meer dan 30.000 producten, parkeerplaatsen rond het pand, parkeergarage onder het pand, een eigen benzinestation, een café waarje even kan zitten om koffie te drinken ofte snacken, een maaltijdencounter waar wokmaaltijden worden gemaakt, vlees in de bediening, een fruitbar, een uitgebreide kaasafdeling, kook demonstraties van echte koks in de winkel, een flinke ruimte met non-foodartikelen, een uitgebreide wijnhoek met een koelkastje vol champagne voor klanten die direct iets te vieren hebben, een escapehoek met home entertainment-producten en geluidsdouches, een afdeling met Health Beauty, een service- balie, een unieke sigarettenmachine die werkt op magneetkaarten die je bij de kassa afre kent en een ontvangstruimte waar we bijvoor beeld delegaties van andere steden ontvangen om te laten zien hoe een AH XL er in het echt uitziet. Kortom: AH XL is het visitekaartje van Albert Heijn! Van medewerkers van om liggende Albert Heijn-winkels krijgen we regel matig de vraag: "Mag ik niet bij jullie komen werken?” En daar ben ik best trots op!’ LU CO co z <5 LU <C O Arie Tromp, de enthousiaste supermarkt manager van de spiksplinternieuwe AH XL: ‘Afgelopen november hebben we deze winkel feestelijk geopend. We hebben er alles aan gedaan om iedereen te laten weten dat Alkmaar een AH XL heeft: advertenties in de krant, beschilderde bussen van Connexxion en reciamevliegtuigjes. En het heeft geholpen. Klanten uit de wijde omgeving weten ons te vinden. Ze komen uit Bergen, Heiloo, Castricum, Heerhugowaard, Hoorn, Schagen en verder. Wij zijn in Alkmaar veruit de marktlef Operationeel manager Annemarie Kuin: ‘Noord-Holland is een gebied met relatief veel lokale spelers. Als je Amsterdam buiten beschouwing laat, zijn er in Noord-Holland 56 Deka Markten, 27 Vomars en 35 Deen- supermarkten. Albert Heijn heeft in dat gebied 49 winkels waarvan 19 franchisers. Wij heb ben een behoorlijke dobber aan de lokale wncurrenten. Met name Deen zitvaak in ons WRrwater. Verder is er in Alkmaar in oktober vorig jaar een Food Factory geopend. Dit is een geheel nieuwe winkelformule die uiteindelijk landelijk wil opereren. Het is een grote winkel O AH XL 0 Lidl Aldi Food Factory Deka Markt Deen O ClOOO Bert Swartsenburg, formulemanager AH XL: ‘Momenteel zijn er vier AH XL’s in Nederland: in Arnhem, Eindhoven, Maastricht en Alkmaar. Een AH XL is een winkel voor de grotere bood schappen en entertainment voor het hele gezin. Arnhem en Eindhoven zijn meteen vloeroppervlakte van 3650 vierkante meter wat groter dan de 3200 vierkante meter in Alkmaar en Maastricht. Veel groter zullen de AH XL’s niet worden, want met 3650 vierkante meter zitje wel aan het plafond. De AH XL’s trekken klanten uit een groot gebied. Het mooie is dat dit niet ten koste gaat van de omliggende Albert Heijn-winkels. Een groot deel van de omzet komt dus indirect uit de zakken van onze concurrenten. Op zich zijn we tevreden met de huidige formule. Wel willen we de formule in zijn algemeenheid nog wat offensiever en prikkelender maken. Wij zijn momenteel nog aan het kijken welke vestigingen wij dit jaar gaan openen.’ 3 z LU UJ g cö o co

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 13