Award Jg Beppie i NOMINEER fen COLLEGA1- Aanbevelingen Tabaksblat VEB wil enquête- procedure I BI-LD en Bruno’s te koop 11 Aha Jan Andreae trekt zich op eigen initiatief terug 20 februari 2004 - Jan Andreae, lid van de raad van bestuur van Ahold, heeft op eigen initiatief en in het belang van het concern besloten zich terug te trekken uit de raad van bestuur. Andreae zal de leiding van bijzon dere projecten ten behoeve van het concern op zich nemen. s QC s NOMINEER EEN COLLEGA! 16 februari 2004 - Ahold kondigt haar plannen aan met betrekking tot de aanbevelingen van de commissie- Tabaksblat over behoorlijk onder- nemingsbestuur. De kern van de vergaande voorstellen is dat aan deelhouders op cruciale onderdelen meer rechten krijgen, zoals bijvoor- 1 beeld bij het stemrecht. Peter Wakkie, lid van de raad van bestuur: ‘Ahold volgt vrijwel geheel de aanbe velingen van Tabaksblat op. We heb ben alle onderdelen minutieus onder de loep genomen en zijn tot de con clusie gekomen dat de statuten van het concern op onderdelen moeten worden aangepast.’ De genomineerden: Lida den Hartog (AH 8607 Nieuwkoop), Marian de Graaf (AH 1452 Spijkenisse), Herma Giebels (AH 1394 Eindhoven) en Marie-Louise Thijsen (AH 1382 Breda). En de winnaar is: Marian de Graaf. Genomineerd door: VM Paul den Uijl en SM A.J. Hensen Wat schreven zij over Marian's klantvriendelijkheid: ‘Marian is sinds 1970 in dienst van ons bedrijf en heefteen groot deel van die tijd de functie VS Kassa bekleed. Twee jaar geleden is ze overgekomen van een filiaal een aantal kilometer verderop. Direct zijn een aantal vaste klanten van dat filiaal met haar meegekomen. Zij doen sindsdien hun boodschappen bij ons. Voor Marian is dan ook niet december de druk ste maand, maar januari, want dan moet ze alle klanten gelukkig nieuwjaar wensen. Ze is bezig met haar laatstejaartje voor de VUT en we kunnen Marian niet het bedrijf laten verlaten zonder deze Award aan haar te hebben gegeven.’ Tijdens zijn afscheid in 1989 liet de heer Albert Heijn een standbeeld van een vrouw met twee boodschappentassen plaatsen voor het hoofdkantoor van Ahold. Op de sokkel van dat beeld prijkt de tekst: ‘Opdat wij nooit vergeten voor wie wij werken'. Van dit standbeeld, dat in de volksmond ‘Beppie' heet, zijn kleine bronzen replica’s gemaakt. In elke Aha delen we een replica uit aan de klantvriendelijkste collega. 11 februari 2004 - Ahold kon digt haar voornemen aan om haar dochterbedrijven BI-LO en Bruno's te verkopen. Het gaat om twee voor aanstaande supermarktketens in het zuidoosten van de Verenigde Staten. 12 februari 2004 - Ahold maakt bekend dat de Vereniging van Effectenbezitters een verzoekschrift heeft ingediend bij de Ondernemingskamer van het Gerechtshof te Amsterdam. De VEB heeft het verzoek gedaan om een enquête in te stellen. De onderzoekspe riode waarop het verzoekschrift betrekking heeft, strekt zich uit van 27 september 1999 tot en met 18 december 2003. Het verzoek is ingediend door houders van circa 1,2 miljoen aandelen. Dit is circa 0,06 procent van het totale uitstaande kapitaal van ruim 1,9 miljard aandelen. Zoals eerder aangegeven, vindt Ahold deze procedure onnodig en voorbarig, gelet op het aantal externe onder zoeken dat gedurende het afgelopen jaar gaande is. Dit nieuwe verzoek voegt niets toe aan de thans lopende onderzoeken. Tevens is Ahold van mening dat een derge lijke enquête een aanmerkelijke inbreuk kan vormen op haar bedrijfsvoering. LU ri LU CO UJ <c o o LU a oc ri LU CO LU <r o o Heb jij een collega die zo klantvriendelijk is dat hij of zij absoluut in aanmerking komt voor de Beppie Award? Laat het ons dan even weten. Vergeet niette vermelden waarom juist jouw collega een Beppie Award verdient. Misschien staat jouw collega de volgende keer dan als prijswinnaar in de Aha. Je kunt ons bereiken via aha-magazine@ah.nl. Via de gewone post kan ook: Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Redactie Aha, Postbus 3000,1500 HA Zaandam.

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 11