I Albert Heijn moet geld investeren in rookruimtes 'Het is ieders eigen keuze’ ‘Steeds minder rokers’ ‘Het is geen gezicht’ ‘Bang voor afkick verschijnselen’ ‘Ik ben gestopt’ Ongeveer mee eens, hartstikke oneens, ja en nee. In Rumoer reageren mede werkers op een stelling. Pauline van den Berg [411, medewerker Telefooncentrale Hoofdkantoor Fred Vos [451, VS AH 1518 Zutphen Arie Zwamborn [421, VM AH 1575 Vlaardïngen Johan van Tuyn [551, OR-lid VUinkelorganisatie Nandy van Gaaien [471, assistent Personeelszaken DC Geldermalsen Aha M 0 De stelling: ‘Nee, niet mee eens. Tenminste: niet met dat woordje “moet”. I Het zou natuurlijk wel leuk zijn, maar ik vind niet dat bedrijven verplicht zijn om mensen te kunnen laten roken. Dat is toch ieders eigen keuze. Ik rook zelf ook, maar ik vind het absoluut geen punt om even naar buiten te lopen. Weet je waar ik meer moeite mee heb? Dat ik in de trein niet meer mag roken. Dat was altijd heerlijk, zo’n uurtje met een boek en een sigaretje.' ‘Nou... we zitten al met zoveel geld dat weggelekt is bij Ahold, het lijkt me niet nodig om dit soort investerin- gen zo onder de aandacht te brengen. Trouwens, als ik naar mijn collega’s kijk, dan stoppen er steeds meer. Eerst rookte zo’n 80 procent, nu is dat nog maar 55 procent. Dus ook wat dat betreft zijn aparte rookruimtes minder nodig. In dit filiaal werd altijd heel goed rekening gehouden met niet-rokers, zoals ik. Als collega’s hier wilden roken, vroegen ze eerst altijd of er bezwaar was. Dat was echt super. Persoonlijk had ik nooit last van rokers. Wat mij betreft hoefde het rookbeleid dus helemaal niet aange scherpt te worden.’ ‘Ik ben er wel voor, maar Albert Heijn heeft nu eenmaal de beslissing genomen om niette investeren in rookruimtes. Winkels en het hoofdkantoor moeten rookvrij blijven. Dan moeten we ons daar aan houden. Ik zie nu al MT's die op eigen houtje kantoor tjes gaan ombouwen, maar dat vind ik dus niet kunnen. Mijn grootste angst schuilt in de afkickverschijnselen van de mensen die gaan stoppen. Wat voor gedrag gaan die vertonen? Zelf ben ik net gestopt en ik ben sindsdien ook niet de makkelijkste... Daarom heb ik er in de laatste OR-vergaderingop aangedrongen dat Albert Heijn investeert in andere facilitei ten, zoals nicotinepleisters. Maar daar heb ik nog geen ja of nee op gehoord.’ ‘Daar ben ik het in principe wel mee I eens, ja. Hier op het DC is er vanaf januari ook een aparte koffiecorner voor rokers. Maar voor mij wordt dat een enorm gedoe. Dan moet ik eerst naar een andere verdieping voor ik een sigaret kan opsteken. En als hier dan de telefoon gaat, zit er niemand. Dat werkt dus niet. En toen ik me realiseerde dat je straks bijna nergens meer mag roken, heb ik het besluit genomen: ik ben er per 1 januari mee gestopt.’ ‘Tja, ik heb er op zich alle begrip voor dat niet-rokers I geen last willen hebben van dat gerook. Maar wij rokers ervaren dat overheidsbesluit toch wel als een stukje vrijheidsberoving. Albert Heijn kan best nadenken overeen oplossing, andere bedrijven doen dat toch ook? Elke winkel heeft wel ergens een hoekje voor een rookvoor- ziening. Zelf zit ik er niet zo mee om in m'n pauze buiten te gaan staan. Maar dit is een vrij groot filiaal, dus zie je het voor je? Staan er straks zo’n dertig man buiten de winkel te paffen. Is ook geen gezicht.’

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 6