Tijger I De marketingstrateeg Hoe staat het met het imago van Albert Heijn? Drie willekeurige winkelmedewerkers vertellen welk beeld het eerst bij hen opkomt en waarom. Fia 4 verkoper Houdbaar, AH 1270 Valkenburg: Erwin Kleeven (37) Hoe zie jij Albert Heijn? ‘Een tijger heeft twee uitersten: de ene keer is hij agressief en gestresst en even later kan hij poeslief en relaxed zijn. Als ik naar het afgelopen jaar kijk, gaat de vergelijking met Albert Heijn goed op. Er waren periodes dat we ons echt uit de naad moesten werken. Toen Ahold negatief in het nieuws kwam moesten we echt vechten om onze klanten vast te houden. Maar er waren ook periodes waarin klanten pal achter de medewerkers van Albert Heijn stonden. Het was een raar, onrustig jaar. Maar ondanks alle tegenslagen heb ik toch nog plezier in mijn werk.' Stroken de beelden op deze pagina eigenlijk wel met het imago dat we als Albert Heijn willen uitstralen? We legden de voorgaande vergelijkingen voor aan Leontine Gast. Zij houdt zich als marketingstrateeg van de afdeling Marke ting bezig met het merk en het imago van Albert Heijn. ‘Een tijger kan vechten en spinnen. Als Albert Heijn moeten we vechten voor onze marktpositie en dan laten we onze tan den zien. Maar aan de andere kant moeten onze klanten en medewerkers juist een prettig gevoel krijgen in de winkel. En de kameleon: die heeft een wat negatieve betekenis omdat die zich alleen aan de omgeving aanpast. Albert Heijn moet de ontwikkelingen juist voor zijn. We hebben de ambitie om klanten blijvend te verrassen. Een leuke vergelijking vond ik die van de vaderfiguur. Die past perfect bij onze identiteitspijler "deskundigheid". Arnoud heeft het over betutteling en in tijden waarin het wat minder gaat, worden de touwtjes inderdaad wat strakker aangetrokken. Dat is dan vaak ook noodzakelijk. Maar ik ben het met hem eens dat het beleid van Albert Heijn niet belemmerend mag werken. Alledrie de vergelijkingen zijn beïnvloed door de ongewone gebeurtenissen in 2003. Dat is logisch, maar we moeten onze blik op de toekomst richten. Kernwoorden voor het merk en imago van Albert Heijn zijn daarbij: betrokkenheid, deskundigheid en gedrevenheid.'

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 4