MAILBOX E WIE IS JOUW LIEVELINGSKLANT? I ft aan.. zonnetje zetten. De volgende Aha verschijnt op zaterdag 13 maart 15 Aha WIL JE EEN ADRES WIJZIGING DOORGEVEN? I UWI Als medewerker moet je klantvriende lijk zijn. Maar bij bepaalde klanten gaat dat net even makkelijker. Heb jij een Beste John, id klant die je altijd aan het lachen maakt of die precies aanvoelt in welk humeur je bent? Meld het dan even bij de A/ia-redactie. Binnenkort willen wij namelijk een aantal klanten in het Aanmelden doe je als volgt: stuur ons een berichtje met de volgende gege vens: jouw naam, functie, filiaalnum- e mer, contactgegevens en de naam van jouw favoriete klant met een korte motivatie. En misschien word jij dan binnenkort samen met je lievelings- klant op de foto gezet. Je kunt ons bereiken via aha-magazine@ah.nl. Via de gewone Postbus 3000,1500 HA Zaandam. ir post kan ook: Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Redactie Aha, From: Marijke de Ridder, VS Houdbaar, AH 1539 Noordwijk To: John Zonneveld Subject: RE: Zie jij nog tijd voor de klant in de Blauwplanning? Voor de volgende Aha geef ik de blauwe laptop door aan Wouter Meijerink met de vraag: Wat wil Albert Heijn nou eigenlijk met non-food? Aan de ene kant wil Albert Heijn meer omzet maken, maar aan de andere kant wordt er zo slecht uitgeleverd dat we met ontevreden klanten zitten. En daar heb ik moeite mee. Doe dat dan via je MAS (winkelmede- werkers), sitemanager (DC-mede- werkers) of via het Pensioenfonds (gepensioneerden)! te !t COLOFON Aha is een uitgave van Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Postbus 3000,1500 HA Zaandam Concept realisatie vdBJ/Communicatie Groep, Bloemendaal dredactie Tamara Gorbach Art direction en vormgeving Studio Paul Pollmann, Amsterdam Redactie Menno de Boer, Rosa De Palma, Abe van Giften, Vanessa Haulussy, Philo Hermans, Monique de Marjolein Patti peilohy, Rogier Rijken berg, Tijl Rood Fotografie cover Robert Elsing Visagie Wanda Zijlstra Aha is bestemd voor alle medewerkers van Albert Heijn. Heb je een onderwerp voor Aha? Laat het ons weten per post of via aha-magazine@ah.nl Of ik nog tijd zie voor de klant in de nieuwe Blauwplanning? Nou, zeker weten! Ik merk dat er zelfs méér tijd overblijft voorde klant dan vóór de Blauw planning. Voordat ik uit leg hoe dat komt, wil ik in elk geval nog even benadrukken dat ieder een binnen Albert Heijn altijd tijd moet vrij maken voor de klant, hoe druk het ook is, hoeveel schema’s er ook moeten worden gehaald. Maar goed, de Blauwplanning dus. We dachten in het begin allemaal: wat moeten we ermee? Opeens moesten we elk kwartier van de dag vooruit plannen. Vaste dingen, op vaste tijdstippen. Vroeger deed ik bijvoorbeeld het Actieplan in de loze uurtjes, als ik even niets anders te doen had. Of tijdens m’n koffiepauze. Nu staat het gewoon inge pland. Dan en dan móet het. Of met het wegzetten van colli. Ik heb er een handje van om daar veel tijd in te steken, ook doordat ik anderen vaak help als ze achterlopen. Maar nu staat voor het vullen een bepaalde tijd per dag. En het gekke is: die strakke planning zorgt voor veel rustin de winkel. Het is gewoon een klinkklare en duidelijke zaak. Iedereen weet waar hij aan toe is en wat er van hem wordt verwacht. Mijn ervaring is dat er minder gejaagd en gejakkerd wordt in de winkel. En ik merkdat er daardoor veel meer ‘lucht’ voor de klanten overblijft. Er is weer meer tijd en aandacht om vragen te beant woorden, met ze mee te lopen, noem maar op. Heel erg positief dus!! Ni* dlA n

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 15