I Bezorgservice Albert heeft twee distributiecentra: een in De Meern en een in Rotterdam. Het bezorggebied is Midden- en West-Nederland. Om ook klanten in Amsterdam en Noord-Holland te bedienen, heeft Albert een nieuw systeem bedacht: overslaglocaties. Een handige manier om benzine te besparen en files te ontwijken! Aha 12 I De overslaglocaties Hou het simpel! Albert in vogelvlucht rflserviC6 Om een beeld te krijgen van wat er precies op de overslaglocaties gebeurt, volgen we een trailer van Albert tijdens een willekeurige ochtenddienst. 6.00 uur: de trailer wordt geladen in het distributiecentrum in De Meern. Voor de ochtendspits vertrekt de trailer met een lading van 28 karren richting Amsterdam. 7.15 uur: de trailer rijdt het terrein van de Deli XL in de Jan van Galenstraat op. Daar worden in een mum van tijd vier bakwagens van Albert geladen. Vier karren per wagen, hiermee kan een bezorger bij ongeveer zestien klanten boodschappen bezorgen. De bestellingen zijn al in De Meern per klant gesorteerd, dus de bezorger hoeft de bood schappen alleen maar bij de klanten af te leveren. 7.45 uur: met de resterende twaalf karren rijdt de trailer in de richting van de Coentunnel. 8.05 uur: de trailer arriveert bij het distribu tiecentrum van Albert Heijn in Zaandam. Daar staan drie bezorgers van Albert al klaar om de karren uit de trailer te halen en op de vloer van het distributiecentrum te zetten. Nadat ze de karren gecheckt hebben, zetten ze de karren in hun bak wagen. Daarna worden de lege karren van de vorige dag in de trailer gezet. De trailer keert weer terug naar De Meern en de bezorgers van Albert gaan hun route in Noord-Holland rijden, 's middags na de lunch: alle voorgaande stap pen worden herhaald. De samenwerking met DC Zaandam verloopt soepel. De twee docks die Albert tweemaal daags een uurtje nodig heeft, waren niet in gebruik. Dat kwam dus goed uit. Met een paar kleine aanpassingen zijn de docks geschikt gemaakt voor het gastgebruik. Zo zijn ei lamellen opgehangen om ervoor te zorgen datje in de tocht staat als een bakwagen geladei er een afsluitbare kast waarin de papieren, pinautomaten en navigatiesystemen bewa. alles. Want een eigen kantoortje heeft Albert hl allemaal zo simpel mogelijk gehoudi Heijwegen, operationeel manager vé reden voor het succes van de overs| bestaat om de overslaglocaties te g een niet doen. Want dan vergroot je de kans op fouten.’ itiC Tn de loods niet >rdt. Verder staat pennen, draagbare ,^_rd worden. Dat is verslaglocaties zijn strategisch gelegen locaties waar de I inhoud van een trailer overgeladen wordt naar bakwagens. In theorie zou het in de toekomst zelfs op een kaal parkeer- terrein kunnen: het enige datje nodig hebt is een verhoging en een afdakje. Maar zover is het nog niet. Op dit moment gebruikt Albert twee bekende panden als overslaglocatie: de Deli XL in de Amsterdamse Jan van Galenstraat en het distributiecentrum van Albert Heijn in Zaandam. Er zijn concrete plannen om meerdere over slaglocaties in gebruikte nemen. Vanaf week 11 zullen er trailers ver trekken van het distributiecentrum van Albert in Rotterdam naar het distributiecentrum van Albert Heijn in Tilburg. Op die manier kan Albert ook boodschappen bezorgen in Tilburg, Breda, Eindhoven, Den Bosch en omstreken. Het verzorgingsgebied wordt daarmee met maar liefst 210.000 huishoudens uitgebreid. Als alles goed gaat, kan Albert in de loop van dit jaar ook in Arnhem en Nijmegen gaan bezorgen. ri. En dat is volgens Yvettè^^® o Albert, een belangrijke iglocaties.‘De neiging ibruiken om nog even snel product of een kratje toe te vo^en. Maar dat moet jejuist

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 12