ondertussen in ch Winstdeling moet duidelijker WINSTDEUNu 2004/2005 'W Waar is onze onder nemingsraad mee bezig? Robèrt van de OR geeft uitleg. Aha I Met dank aan Daniël van Gooi, lid van de ondernemingsraad Albert Heijn serveerden de MT-leden, team leiders en P&O-adviseurs voor alle medewerkers een nieuwjaarslun- ch of-diner. Aangekleed als echte serveersters en obers hebben zij tijdens de nieuwjaarstoespraak van sitemanager Henk Schipper een maaltijd opgediend. Dit ritu eel werd een aantal malen her haald. In totaal serveerden zij een De OR is op de volgende manieren bereikbaar: Telefonisch (tijdens werkdagen): (075) 659 27 35 Via de fax: (075) 659 84 50 Of via e-mail: ondernemingsraad-ah@ah.nl O LU ...werden de winnaars van de Beste Winkel Wedstrijd 2004 bekendgemaakt. Voordat de prij zen werden uitgereikt, mochten alle 2600 medewerkers van de 26 genomineerde winkels zich een dag lang uitleven in de sprookjesachtige omgeving van de Efteling. Medewerkers konden wegdromen in ‘Droomvlucht’, duizelen in ‘Villa Volta’ en gillen i" de ‘Vogel Rok’. Het werd een feestelijke dag vol pret, attracties en, niet geheel onbelangrijk, gra tis eten en drinken. Op het eind- feest kwam het hoge woord er dan eindelijk uit: AH 1094 Tiel en AH 8752 Borger mogen zich een jaar lang de beste winkel van Nederland noemen. lunch of een diner voor 900 mede werkers die dagelijks aan het werk zijn in het distributiecen trum, dus inclusief chauffeurs en uitzendkrachten. Op de foto: Sonja Boelhouwer, operationeel manager Vers (op de voorgronc^ links), Jos Duin, controller (rechts) en Frank Valens, P&O- adviseur (links achter). Afgelopen december ontvingen alle medewerkers een winstde ling van 42,5 procent van het periodesalaris. Beduidend minder dan voorheen, want jarenlang ontving iedereen de volle 85 pro cent. Toch waren veel medewerkers nog aangenaam verrast. Gezien de dramatische ontwikkelingen in 2003 hadden ze eigenlijk helemaal niets verwacht. Dat je ongeacht de winstcij fers sowieso 42,5 procent ontvangt, was blijkbaar bij weinig medewerkers bekend. En dat is tekenend: blijkbaar is de huidi ge winstdelingsregeling niet duidelijk genoeg. Want een winst delingsregeling zou juist een stimulans moeten vormen voor de medewer kers en niet van zelfsprekend moe ten zijn. Dit was ook de directie opgevallen. Daarom heeft de directie aan de OR gevraagd om mee te denken overeen nieuwe winstde lingsregeling waar bij het voor ieder een duidelijk is wat de criteria zijn om de volledige uit kering te ontvan gen. En die kans hebben wij natuur lijk met beide han den aangepakt. Maar we willen niet over één nacht ijs gaan. Daarom hebben we voorgesteld dat we dit jaar gaan werken aan een nieuwe winstdelingsregeling voor 2005 en verder. Voor het jaar 2004 geldt nu een overgangssituatie. Dat wil niet zeggen dat we ons helemaal niet bemoeien met de regeling voor 2004. Onlangs hebben wij de directie zover gekregen om een extra sti mulans in te bouwen als we in 2004 de winst van 2002 benade ren. Wij vinden het prettig dat de directie het ook belangrijk vindt dat medewerkers goed voor hun inzet beloond worden. Als nu ook nog voor iedereen duidelijk wordt gemaakt hoe de winst delingsregeling precies werkt, zijn we helemaal dik tevreden...

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 10