Aha 4 Marcia Konmgs (24), teamleider Huishoudelijke Dienst/Arbo-coördinator LVC Nieuwegein Willem Wenkenbach <37),vm ah ios9 Den Haag ‘Mijn goede voornemen is dat ik komend jaar meer tijd wil overhou den om de winkel in te gaan. Ik ben een man van de vloer. Daar "gebeurt" het, vind ik. Nu zit ik veel te veel op kantoor om te zor gen dat alle planningen kloppen. Vorig jaar is er een nieuw plan- ningsysteem geïntroduceerd. Het laat per kwartier zien wat er moet gebeuren, hoe de roosters eruitzien, enzovoort. Dat geeft een heel duidelijk beeld, maar het is ontzettend tijdrovend om het bij te hou den. Hoe ik mijn voornemen ga realiseren? Door in plaats van drie, twee teams te gaan aansturen en door op vaste tijden mijn plan- ning in orde te maken. En verder hoop ik dat het planningsysteem gebruikersvriendelijker wordt!’ -i J 'i ‘Het idee ontstond afgelopen zomer toen ik in Kenia was om drie weken vrijwilligerswerk te doen. Ik dacht: ik wil terug, maar dan voor een langere tijd. Via een bemiddelingsorganisatie ga ik eind januari naar Zuid-Afrika om te helpen in een weeshuis waar aidsslachtoffer- tjes wonen. Als vrijwilliger heb je voor hen vooral de functie van grote broer of zus. Je helpt ze met de dagelijkse dingen, en je neemt ze mee op allerlei uitstapjes. Zo kunnen ze even alle ellende vergeten. Ik vind het heel belangrijk om iets te doen voor mensen op de wereld die het moeilijk hebben. En in Afrika is die hulp hard nodig, omdat veel men sen onder de armoedegrens leven.' r

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 4