Ge&f/fc ‘Veel verrassingselementen in 2004’ WW MCMMq! on 3 Aha Directievoorzitter Dick Boer blikt terug op de afgelopen periode UPSHDOWNS Volgend weekend wordt de uitslag bekendge maakt van de Beste Winkel Wedstrijd 2003. Met het hele directieteam zijn we gaan jure ren op twee andere dagen dan oorspronkelijk gepland was. We overvielen winkels daar wel mee, maar eigenlijk zou het altijd BWW moe ten zijn. Het was zinnig en inspirerend om te jureren, je loopt toch weer op een andere manier door de winkels, je kijkt anders. In Rotterdam Hillegersberg kwam een klant naar me toe en vertelde dat ze al meer dan zestigjaar winkelt bij Albert Heijn. Tegenwoordig wordt ze daarvoor speciaal door haar zoon opgehaald. Je realiseert je An weer hoe bijzonder het toch is dat wij zo'n lange historie hebben en daardoor veel herkenbaarheid en binding. Het was leuk zo ten. Het is duidelijk dat we hard moeten blij ven werken om voor te blijven met ons assor timent, volle schappen, de service, kwaliteit en kassa-afhandeling. Met name de irritatie factor van wachten bij de kassa willen we weg gaan nemen. De concurrent is agressiever geworden in de uitingen in de media. Opvallend blijft dat prijs spontaan benaderd te worden. De BWW geeft tegelijkertijd een indicatie dat we nog veel te doen hebben, ook in andere winkels. Veel is mensenwerk, al moet dat on dersteund worden door logistiek en optimale processen. We zijn ook binnengelopen bij de concurren- Reactie van Mark Horn. Arbeidszaken Albert Heijn: ‘Albert Heijn heeft diverse malen over dit onderwerp met de belastinginspecteur gesproken, die over Ahold gaat. Deze be lastinginspecteur stelt conform de wet de eis dat de fiscale vrijstelling voor pc's uitsluitend van toepassing is op mede werkers die hun privé-pc regelmatig zakelijk gebruiken. Bij overtreding zijn de kosten voor rekening van Albert Heijn resp. de medewerker. Albert Heijn hanteert uitsluitend de fis cale faciliteit ‘pc zakelijk gebruik’, die voldoet aan de door de Inspecteur gestelde eisen. Albert Heijn is zo nu en dan ook verbaasd over de mate waarin andere organisaties meer ruimte hebben gekregen of gebruiken. Voor Albert Heijn gel den echter de hierboven genoemde eisen. Deze eisen zijn ook in de belastingwet vastgelegd.' Ik, en met mij vele collega's, zouden graag eens weten wat nou precies de reden is waarom Albert Heijn geen pc privé- project heeft. Er zijn immers vele studenten die bij Albert Heijn werken en graag van zo’n regeling gebruik zouden wil len maken. Maar niet alleen studenten natuurlijk, ook de ove rige medewerkers. J.L. Visscher, AGF-specialist AH 1159 Meppel De redactie behoudt zich het recht voor om (te) lange brieven in te korten. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Vermeld altijd je adresgegevens en telefoonnummer zodat de redactie eventueel contact met je kan opnemen. bij hen het enige wapen is terwijl wij al onze plussen uitdragen. We proberen daarin veel verrassingselementen te stoppen zoals de in troductie van De Zaanse Hoeve, de beschuit met oranje muisjes en de Hamsterweken. Verder gaan we AGF vernieuwen en er liggen nog meer plannen klaar. We zijn ook met andere goede din gen bezig zoals Replenishment, de centrale belevering van onze winkels. De voorloopwinkels scoren zichtbaar beter en dat bemoedigt. Voor 2004 moeten we blijven bewijzen dat we de prijzen kritisch volgen en dat we de win kels op een hoger niveau willen tillen. Zodat de klant blijft kiezen voor de beste super markt, voor Albert Heijn. Wil jij reageren op de inhoud van de Aha? Dat kan via deze brievenrubriek! Je kunt ons bereiken via aha-magazine@ah.nl. Via de gewone post kan ook: Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Redactie Aha, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. De leukste, meest kritische, spannendste of op een andere manier opvallende brief wordt beloond met een cadeaubon van 30 euro. Ik loop al een behoorlijke tijd met de volgende vraag in mijn hoofd: waarom heeft Albert Heijn geen pc privé-project? Ik hoor van collega’s weleens dat ze meedoen met een pc privé-project via de werkgever van hun partner. In ruil voor va kantiedagen of vrije tijd kunnen mensen goedkoop een nieu we pc of randapparatuur aanschaffen. Uiteraard ga je je dan ook afvragen waarom een groot bedrijf als Albert Heijn niet zo'n regeling heeft. Voorzover bekend kom je alleen in aan merking voor een pc privé-project indien je kan aantonen dat je de pc daadwerkelijk voor het werk nodig hebt. Dit is natuur lijk maar voor een select groepje mensen van toepassing. Als je echter gaat vergelijken met de partners van collega's ko- jBen daar wat ‘vreemde’ dingen uit. De een is werkzaam in zorgsector, de ander werkt in een meubelfabriek. Toch ko men deze mensen wel in aanmerking om te participeren in zo’n project. Als je kijkt wat wij in de afgelopen jaren hebben moeten inleveren aan zogenaamde extra's is dat best veel. We krijgen als medewerker van AH al een tijd geen cadeau bonnen meer met Pasen en Pinksteren. Ook de kerstbonnen zijn aardig minder geworden. Dat een en ander met de belas ting te maken heeft moge duidelijk zijn, maar het precieze waarom blijft een grote vraag. «p het prikbord

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 3