ALBERT HEUN ROOKVRIJ V MAILBOX I g toor en de winkels is het niet 15 Aha Op grond van de nieuwe tabaks wet hebben alle medewerkers mogelijk aparte rookruimtes aan te wijzen. Daar geldt dus een algeheel rookverbod voor alle ruimtes. recht op een rookvrije werplek. Sinds 1 januari geldt er een algeheel rookverbod op het hoofdkantoor, de distributie centra en de winkels. In de distributiecentra zijn er enkele koffiecorners aangewezen als rookruimtes. In het hoofdkan- WIL JE EEN ADRES WIJZIGING DOORGEVEN? De volgende Aha verschijnt op zaterdag 14 februari Ik geef de blauwe laptop door aan... al. Beste Henk, F (gepensioneerden)! Doe dat dan via je MAS (winkelmedewerkers), sitemanager (DC-medewerkers) of via het Pensioenfonds Voor de volgende Aha geef ik de blauwe laptop door aan Marijke de Ridder, VS Houdbaar AH 1539 Noordwijk. Van haar zou ik graag willen weten of zij nog tijd ziet voor de klant in de Blauwplanning? From: John Zonneveld, SM AH 1456 Sassenheim To: Henk Boswinkel Subject: RE: Wat vind jij als ‘oude rot in het vak’ van het Blauwtraject binnen Albert Heijn? COLOFON Aha is een uitgave van Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Postbus 3000,1500 HA Zaandam Concept realisatie vdBJ/Com m unicatie Groep, Bloemendaal Hoofdredactie Jjjrara Gorbach Art direction en vormgeving Studio Paul Pollmann, Amsterdam Redactie Menno de Boer, Rosa De Palma, Abe van Giffen, Vanessa Haulussy, Philo Hermans, Monique de Ligny, Marjolein ^Pipeilohy, Rogier Rijkenberg, Tijl Rood Fotografie cover Robert Elsing Visagie Wanda Zijlstra Aha is bestemd voor alle medewerkers van Albert Heijn. Heb je een onderwerp voor Aha? Laat het ons wetenperpostofviaaha-magazine@ah.nl z Blauw is bedoeld als een heel breed proces binnen Albert Heijn, op alle fronten. Meer gericht op de cultuur van het bedrijf. Maar waar jij op doelt is wat ze nu de ‘AH werkmethodiek’ noemen. Heel duidelijke werkstructuren voor alle functies, die ook gebon den zijn aan tijdsfaserin- gen. En een eenduidig beleid vooralle winkels. Dat is wezenlijk anders dan vroeger. Toen deden we bijna alles handmatig, op onze eigen manier. Planningen stonden vaak op allerlei kleine papiertjes. We dachten dat het zo goed was, maar nu weten we dat het veel meer werk betekende. Als je dat met nu vergelijkt... We hebben tegenwoordig de beschikking over geautomatiseerde informatie en hulpmiddelen, waardoor je meteen inzicht hebt in klantenstromen, voorraden en personeelsbezetting om maar wat te noemen. En dat geeft rust in de winkel. Bovendien zijn alle verantwoordelijkheden heel duidelijk afgebakend. Je kunt mensen nu veel beter aanspreken. Als je vroeger met een probleem zat, moest je bij wijze van spreken eerst een week zoeken voor je de juiste persoon te pakken had. Oké, het kost in het begin veel tijd om te leren werken op deze nieuwe manier en alle mede werkers van het belang ervan te overtuigen. Ik roep steeds tegen mijn mensen: het doel van deze werkwijze is om de klant nóg beter te bedienen. En dat spreekt me enorm aan. Voor die klant bezig zijn, tja, dat zit in mijn genen. Ik ben opgegroeid in een kleine winkel en daar was het credo: elke klant is er één en van elke klant die weggaat weetje wat het kost. En dat gaat nog steeds op.

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 15