DCZacudoM Lmum ch ondertussen in V I Uitbesteden of niet? r lm l Aha Waar is onze ondernemings raad mee bezig? Robèrt van de OR geeft uitleg. I Met dank aan Jack van Brederode, lid van de ondernemingsraad Albert Heijn De directie kan besluiten om werk dat niet tot de kernactiviteiten van Albert Heijn hoort, uit te besteden. Als OR vinden we het belangrijk dat zoiets goed georganiseerd wordt. Daarom hebben we in overleg met de directie een stap penplan gemaakt. Zo worden wij in een vroeg stadium geïnformeerd als er plannen zijn om iets uit te besteden. Ook hebben we inzage in het haalbaarheidsonderzoek en inspraak in de selectie van een geschikte partij. Op die manier hebben we echt invloed op het proces. Natuurlijk beseft iedereen dat het voor mede werkers ingrijpend kan zijn als hun werk wordt uitbesteed. Maar er kunnen altijd argumenten zijn om het te doen. Bijvoorbeeld omdat het aantoonbaar efficiënter of goedkoper is. Dergelijke zaken komen bij een haalbaar heidsonderzoek naar boven. Outsourcing is niet nieuw, maar een duidelijk stappenplan wel. Nu dit soort trajecten voort aan via het afgesproken stappenplan verlopen, werkt dat als een soort van 'meetlat'. En dat is natuurlijk een goede zaak. ...waren collega’s van Maria Bleyenberg, caissière AH 8593 Leersum, aange naam verrast toen ze hoor den dat Maria hen had aan gedragen voor de Support Award. Dit is een prijs die het Reumafonds jaarlijks uitreikt aan het team dat ervoor zorgt dat hun collega met reuma kan blijven wer ken. Van de veertig inzen dingen werden er zes teams genomineerd, waaronder het team van Maria. In het aanmeldingsformulier schreef zij onder andere: ‘Zonder de hulp van mijn collega’s zat ik waarschijn lijk al lang en breed thuis.’ Haar team was daarom ook aanwezig in Den Haag toen Anita Witzier, ambassadeur van het Reumafonds en jurylid, de Support Award op des te meer. De organisatoren kunnen het ook andere winkels van harte aanbevelen om een reünie te organiseren. Het kostte ze wel veel tijd om alle oud-collega’s op te snor ren, maar het was de moeite waard. beheerste Marlies het vakjargon van het DC: ‘Ze wilden ons in eerste instantie op een BT'tje, oftewel batterytruck, laten rij den. Maar dat was niet zo’n succes.Toen zijn we collies gaan controleren op de strek. Daarna hebben we vrachtwagens geladen en collies afgetopt. De medewerkers waren allemaal erg vriendelijk en behulpzaam. Absoluut voor herhaling vatbaar.' maandag 8 december uit reikte aan een team van de Belastingdienst... Helaas vielen de collega’s van AH 8593 niet in de prijzen. Maar de nominatie op zich was natuurlijk al een hele eer. De OR is op de volgende manieren bereikbaar: telefonisch (tijdens werkdagen): (075)659 27 35 I via de fax: (075) 659 84 50 L ...genoten Wilma Dessing, Carola de Ree en John Versluis op 15 november van de reünie die ze zelfgeorganiseerd hadden. Het was een avond voor medewerkers en oud-medewerkers die in de jaren zeventig en tachtig in AH 1068 werkzaam waren. Gelukkig waren niet alleen Wilma, Carola en John aanwezig: van de 118 uitgenodig de personen kwamen er maar liefst 96 naar de feestelijke avond. Uiteraard werd er jarenzeventigmuziek gedraaid waardoor de sfeer er al meteen in zat. Veel gedanst werd er niet. Gekletst en foto’s gekeken ...gingen managementassistentes Marlies Crok en Annette van Hoorn van de afdeling Management Development Europe, HK, op maandag 22 december aan de slag. In het kader van Let's work together’ hielpen zij mee op de afdeling Houdbaar. Al na een dag

Personeelsbladen | 2004 | | pagina 10