December is de leukste maand van het jaar J ‘Meer tijd voor andere dingen’ Lies Hulzebosch [471, SM AH 1538 Veendam ‘Vrij nemen is erg lastig’ Philip Reijne (311, allround magazijnmedewerker DC Tilburg ‘Ik ervaar het als positieve stress’ Leonie Scheer I22J, verkoopmanager in opleiding, AH 1239 Zoetermeer ‘Het is altijd leuk’ Ge Happe [451, categorymanager AGF ‘Klanten winkelen meer op hun gemak’ •j i Ongeveer mee eens, hartstikke oneens, ja en nee. In Rumoer reageren mede- werkers op een stelling. Aha Tamara van Laarhoven [211, VS in opleiding AH 1494 Den Bosch 'I M O I De stelling: -I B ‘Daar kun je wel wat kanttekeningen bij zetten, I zoals het opnemen van vrije dagen. Hier geldt het systeem: wie het eerst komt het eerst maalt. Het zijn altijd dezelfden die de dagen rondom kerst vrij weten te krijgen en dat kan weleens steken. En het is niet goed voor de motivatie van de medewerkers die elk jaar weer de klos zijn. En met kerst is hier opeens meer geoorloofd, vanwege de enorme drukte. In plaats van twee pallets mogen we dan bijvoorbeeld ook drie pallets op elkaar zetten. Kon dat ook maar in de rest van het jaar, dat zou een stuk prettiger werken.’ B ‘Zeker weten mee eens! Klanten zijn dan een stuk gezelliger, ze zijn vrolijk en geven veel meer geld uit dan normaal. Maar met het personeel is het ook gezelli ger. Je bent maanden van tevoren samen bezig met prognoses maken, plannen bedenken en bestellen. En als heteindelijk zover is, dan is het één groot feest. Ontzettend druk, maar ik ervaar het als posi tieve stress, 's Avonds ben je hartstikke moe, maar heel voldaan. En eerlijk is eerlijk: je ziet de omzet stijgen en ook dat geeft een enorme kick.' B ‘Nou... eigenlijk is het voor AGF het hele jaar door spannend. Zo hebben we in april, maart verse aardbeien en asperges, in mei spinazie, in juni perziken en nectarines en in november de nieuwe oogst sinaasappelen. Maar met kerst loopt AGF natuurlijk ook heel goed. Vooral het biologische assortiment en kruiden als bieslook, tijm en basilicum. Wat dit jaar opvalt is de revival van de zuurkool. De trend is: terug naar de basis. Maar aan de andere kant doen de exotische vruchten het ook erg goed. Een fruitsalade van meloen, man go en ananas is natuurlijk ook erg lekker na een stevig kerstmaal.' B ‘Vind ik wel, ja. Het is lekker druk en onder elkaar hebben we I een gezellige sfeer. De winkel is mooi versierd en klanten gaan thuis hun best doen in de keuken. Ze winkelen dan ook veel meer op hun gemak. Wij spelen daarop in door presentaties in de winkel te geven over bijzondere, luxe gerechten en wat je het beste met elkaar kunt combineren. Dat maakt december ook zo'n leuke tijd, je kunt veel meer vertellen over allerlei producten.' B ‘December is zowel zakelijk als privé een heel leuke I maand. Sinds eenjaar of vijf roep ik: wat voelen kersten oud nieuw anders! Dat komt doordat we veel meer grip hebben gekregen op alle processen. De systemen zijn sterk verbeterd, waardoor we de planning en personeelsbezetting veel beter kunnen organiseren. Als ik vroeger te eten werd gevraagd voor de kerst was mijn antwoord steevast: éérst kij ken hoe dood ik ben. Je werkte ontzettend hard. Nu heb je meer tijd voor andere dingen. Wijnadviezen aan de klant geven bijvoorbeeld.’

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 6