f z Gee//e- 2003, een aardschok maar ook vernieuwing Kerstcadeautje iMiwig! 3 Aha Directievoorzitter Dick Boer blikt terug op de afgelopen periode r i. 4 Veel plezier met de flashstick en een hele vrolijke kerst toegewenst! We hebben die stap gezet en we staan inmiddels in die strijd. Als marktleider hebben we als eer ste vele artikelen blijvend in prijs verlaagd. De concurrenten volgden onmiddellijk. Maar nu blijkt dat prijs het enige tegengas is van de con current, terwijl het slechts één van de voordelen van Albert Heijn is. De grote voordeel-campagne benadrukt dit keer op keer en de concurrent heeft wat dat betreft weinig te bieden. Nu staat kerst voor de deur. Een periode van mago, mede ingegeven door de recessie. Gelukkig waren er ook lichtpunten; de benoe ming van Anders Moberg bij Ahold en van het nieuwe directieteam bij Albert Heijn. Het gaf een extra impuls om plannen te smeden om de strijd aan te gaan tegen ons verslechterde imago. De redactie behoudt zich het recht voor om (te) lange brieven in te korten. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Vermeld altijd je adresgegevens en telefoonnummer zodat de redactie eventueel contact met je kan opnemen. genieten, een periode van hard werken, een periode ook waarin heel veel extra klanten in de winkel komen. Het is de tijd bij uitstek om onze klanten te laten zien dat we als Albert Heijn voor meerdere waarden staan; het enorme aanbod in producten, de service, de kwaliteit, de diversi teit. En het mag ook weleens gezegd worden dat onze zalm bijvoorbeeld echt gerookt wordt terwijl sommige concurrenten slechts een ‘rooksmaak’ toevoegen. Onze voordelen zijn écht en daar mo gen we trots op zijn. Straks komt 2004. Prijs zal belangrijk blijven, ze ker op basisproducten. Het zal een jaar worden van verdergaande reparatie van ons imago, maar ook van vernieuwing en innovatie. Nogmaals, 2003 is een zwaar jaar geweest voor ons allemaal, maar ik heb vertrouwen in het directieteam en ik ben blij met 50.000 mede werkers die klaarstaan voor onze klanten. Ik bedankje en wens ieder heel fijne feestdagen toe! Heb je nog geen AH Mobiel, dan kun je nog tot eind december gebruik maken van de speciale AH Mobiel personeels- aanbieding. Je krijgt dan 100 gratis SMS-jes. Meer informatie vind je op www.ah.nl/medewerkersvoordeel In deze Aha vind je een kerstcadeautje van AH Mobiel: een flashstick die je waarschuwt als je mobiele telefoon gaat. Wil jij reageren op de inhoud van de Aha? Dat kan via deze brievenrubriek! Je kunt ons bereiken via aha-magazine@ah.nl.Via de gewone post kan ook: Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie. Redactie Aha. Postbus 3000,1500 HA Zaandam. De leukste, meest kritische, spannendste of op een andere manier opvallen de brief wordt beloond met een cadeaubon van 30 euro. op het prikbord Onze moeder werkt sinds een jaar bij Albert Heijn (AH 1359 Gouda) en ze vindt het nog leuk ook! Ze werkt op de afdeling ‘Brood’ en nou eten wij alleen nog maar Albert Heijn-brood (met Albert Heijn jam of beleg in de bonus). Ze mocht ook al een keer brood bestellen met de computer en dat ging goed. Nou daar snappen wij niks van, want thuis laat ze de computer telkens crashen! Om haar te verrassen willen wij ^aragen of wij een keer in de Aha mogen wret een foto. Please, please. We hebben toch niet voor niks in die kleren gestaan, toch? Groetjes, Vito Valencio Het jaar 2003 was meer dan een bewogen jaar, ^e hebben een aardschok meegemaakt. In deze Wra vind je een chronologisch overzicht van de gebeurtenissen maar ik wil ook mijn persoonlijke terugblik geven. Ons vertrouwen heeft dit jaar een deuk gekre gen. En met óns bedoel ik iedereen; medewer kers en klanten. Dat uitte zich in teleurstelling om de situatie rond Ahold. Die kwam totaal uit de lucht vallen. Zo'n mooi bedrijf waarmee velen zich zo verbonden voelden. Er was ook teleurstel ling omdat de omzet verder stagneerde, we raak ten ruim één procent marktaandeel kwijt en dat zijn heel veel klanten! Er volgde een reorganisa tie om efficiënter te worden. Het pijnlijke besluit werd genomen om afscheid te nemen van 440 collega's op het hoofdkantoor en de kantoren van de DCs en in winkels werden BT-contracten niet verlengd. Dat was aangrijpend en emotio- Ékel voor velen. De beschadigde reputatie druk te zwaar. Het vertrouwen van klanten was boven dien al eerder verminderd door het hoge prijsi- UPS DOWNS

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 3