ondertussen in Rookvrije werkplek I I Aha Waar is onze ondernemings raad mee bezig? Robèrt van de OR geeft uitleg. 11 1 h1 h, Met dank aan Jack van Vugt, lid van de ondernemingsraad Albert Heijn Iedere werknemer heeft vanaf 1 januari 2004 recht op een rookvrije werkplek. In de gewijzigde Tabaks wet van 17 juli 2002 is namelijk de wettelijke bepa ling opgenomen dat werkgevers vanaf 1 januari 2004 verplicht zijn om ervoor te zorgen dat werk nemers zonder hinder of overlast van tabaksrook hun werk kunnen doen. Voor alle duidelijkheid: een rookvrije werkplek is niet hetzelfde als een algeheel rookverbod. Een werkgever kan namelijk door veel te investeren voor rokers een speciale afgesloten rookruimte maken. Albert Heijn wil geen investerin gen doen. Maar waar mogen onze rokende collega's vanaf 1 januari hun sigaretje opsteken? De directie heeft samen met de OR de situatie op het hoofdkan toor, in de winkels en distributiecentra bekeken. Onze conclusie: het is lastig om voor elke locatie, zonder investering een eenduidige richtlijn op te stellen. In de distributiecentra zijn al afgesloten rookruimtes aanwezig, op het hoofdkantoor kan er geen dergelijke ruimte gecreëerd worden en in de winkels is de situatie per locatie verschillend. In veel winkels is het echt lastig om zonder investerin gen een afgesloten rookruimte te maken. Waar een afgesloten rookruimte is gerealiseerd (DCs), mag er alleen in die speciale ruimtes gerookt worden. Om een eenduidig beleid te voeren, zal bij locaties waar dit niet mogelijk is, het hoofdkantoor en de winkels, een algeheel rookverbod gelden. Wij wensen iedereen alvast een gezond 2004 toe! ...werd er een echte mini-Albert Heijn op gebouwd voor de jongste kinderen van basisschool de Hunnenborgh in Hengelo (Overijssel). Project ‘De supermarkt’ werd opgestart om de kinderen kennis te laten maken met kleur en vormgeving. Om het geheel zo echt mogelijk aan te kleden zorg de Patrick Verlinden, verkoper AH 1570 Borne, voor winkelmandjes, kaas-dummy’s en dergelijke. De kinderen waren zo enthou siast dat ze het erthuis ook over hadden. Al met al een creatieve manier om f toekomstige medewerkers te werven... De OR is op de volgende manieren bereikbaar: telefonisch (tijdens werkdagen): (075) 659 27 35 via de fax: (075) 659 84 50 of via e-mail: ondernemingsraad-ah@ah.nl 10 ...kwam er in oktober een buslading klanten van AH 8544 Zuid Beijerland een kijkje nemen. Een initiatief van fran chisers Bram Achterberg en zijn zoon Martin. Zij hadden hun klanten opgeroe pen om zich aan te melden voor deze excursie. Uiteindelijk werden veertig klanten uitgenodigd om een kijkje te nemen in het distributiecentrum waar veel van hun dagelijkse boodschappen vandaan komen. Al snel werd duidelijk waarom ze een warme jas mee hadden moeten nemen: de temperatuur in de distributiehal kwam namelijk niet boven de twee graden uit. Joop Kuipers, medewerker Servicebureau, sprak de groep klanten toe. en zijn boodschap kwam blijkbaar goed over want verschillende klanten beloofden achteraf dat ze niet meer boos zouden worden als er een keer een artikel niet aanwezig is in de winkel. ...liepen in ieder geval vier Albert Heijners mee met de marathon van New York: Chris Dik (financieel direc teur Albert Heijn), Marcel Holtmaat, (sitemanager DC Geldermalsen/ Nieuwegein), Gerrit Spijker (magazijn medewerker LVC Nieuwegein) en Ruud Fokker (operationeel manager in de Winkelorganisatie). De route van ruim 42 kilometer voerde ongeveer 35.000 fanatie kelingen over de Verrazano-bridge en via de wijken Brooklyn, Queens en the Bronx naar Central Parkin Manhattan. Er waren ongeveer 2a miljoen toeschouwers! Marcel Holtmaat was de snelste collega: bereikte na 3 uur, 29 minuten en 21 seconden de finish en werd daar mee ongeveer 2400ste. Chris, Ruud en Gerrit zetten een tijd neer van respectievelijk 3:43'14’’, 3:50'35"en 4:09'51".

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 10