‘We hebben er weer zin in!’ Met de prijsverlagingen snijden we onszelf in de vingers ‘We worden weer interessant’ ‘We moeten onszelf blijven’ ‘Er moest iets gebeuren’ ‘Eindelijk positief in het nieuws’ WA Aha Henk Schipper [411, sitemanager DC Pijnacker Pieter van Loon 155], Format Support Manager, hoofdkantoor Bart de Leeuw [281, verkoopspecialist AH 1149 Den Haag Gerrit Peters 152], supermarkt manager AH 1086 Almelo D 1 M o Ongeveer mee eens, hartstikke oneens ja en nee. In Rumoer reageren medewerkers op een pittige stelling over een netelig onderwerp. Anneloek Brantsma 1491, verkoper AH 1351 Sittard ‘In principe mee oneens. Want Albert I Heijn moet een veel betere super- markt worden, tegen concurrerende prijzen. En door deze nieuwe prijsverlagin gen gaan we dat waarmaken. Niet alleen omdat we veel meer gaan verkopen van allerlei artikelen, maar ook omdat we tegelijkertijd met z’n allen efficiënter en simpeler gaan werken om de kosten te ver lagen. Albert Heijn was weliswaar altijd al de betere supermarkt, maar tegen veel te hoge prijzen. Daar stond onvoldoende tegenover en dat wekt irritatie bij klanten. Nu worden we weer interessant. Omdat we aantrekkelijke prijzen bieden, maar niet sleutelen aan onze service. Voor de klant is er geen reden meer om naar een andere supermarkt te gaan.’ ‘Die maandag waren de cynische grappen hier niet van I de lucht, zoals: we staan hier onze eigen winstuitkering op te plakken! Maar het was duidelijk dat er iets moest gebeuren, Albert Heijn had een groot marktaandeel verloren. We stonden met 2-0 achter en dan moetje met een 3-punter komen, wil je het inhaien. Je merkt afgelopen week dat het werkt. Het heeft ons duidelijk extra omzet gebracht. Klanten hebben weer meer vertrouwen in ons, ze komen terug. En zelf vind ik het prettig dat ik niet steeds meer hoef uit te leggen waarom we nou zo duur zijn.’ 'Absoluut niet mee eens. We hebben vorige week I laten zien dat we weer positief in het nieuws kunnen komen, na alle ellende van de afgelopen maanden. Die publiciteit is de grootste winst van deze slag. Klanten in Nederland letten altijd erg op de centen bij het bood schappen doen. Vreemd eigenlijk, als je ziet welke stapels ze uitgeven aan reizen, uitgaan en auto’s... Maar het is nu eenmaal een feit, en Albert Heijn had dus geen keus. Ik hoop alleen wel dat de directie het slagen van deze opera tie niet alleen laat afhangen van de omzetstijging, maar ook kritisch blijft kijken naar de kosten.' ‘De prijzen lager houden is leuk, maar we I moeten onszelf niet voor de gek houden. Ik vind dat we in onszelf moeten blijven geloven. We zullen nooit kunnen tippen aan winkels zoals de Aldi, en dat moeten we ookA niet willen. We zijn en blijven toch Albert HeijK die gaat voor service en kwaliteit. Die liefde voor het vak draag ik ook aan jongere collega’s over. Ik sta af en toe met tranen in de ogen als ik lees wat de kranten over ons schrijven. We moeten proberen boven die kritiek te blijven staan en vooral onszelf te blijven.’ ‘Poeh... dat is een hele lastige. Ik ben heel enthousiast over de I prijsverlagingen, maar het zal nog best moeilijk worden om de juiste balans te bereiken. De prijzen zijn nu wel laag, maar de kosten zijn nog niet in verhouding. Maar we halen alles uit de kast om dat te realiseren. Ik heb er geloof in. Hier op het DC trekt het werk sinds de campagne behoorlijk aan: maar liefst 20 procent meer volume. Medewerkers zien dat en zijn er enorm door gemoti veerd. We hebben er weer zin in!’ De stelling:

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 6