1 Tussen 24 november en 2 december komen naar woensdag 3 december kan volstoppen. verwachting 250.000 kinderen hun schoentje a zetten bij Albert Heijn, zodat Sinterklaas ze op Aha 4 Ook een mandarijn fXJ z Inge Heber, assistent-drogistAH 1165, Veghel ‘We hebben kratten ingepakt en een karton nen Sinterklaas neergezet die klanten op de actie wees. Zo'n 200 kinderen hebben mee gedaan. Er liepen de hele week twee zwarte Pieten rond, nou moet ik even fluisteren... dat waren collega's. Om de drukte op te vangen waren alle verloven ingetrokken zal ik maar zeggen. Niemand kon vrij nemen en op de woensdagmiddag zelf hadden we extra krachten. De kinderen waren superenthou siast.' te doen voor kinderen. Maar het leidt absoluut ook tot meer omzet, ouders komen tenslotte in ieder geval twee keer naar de winkel. En niet alleen vaste klanten, maar ook secundaire. Een bepaald percentage daarvan zal vervolgens bij Albert Heijn boodschappen blijven doen. Dus er zit ook een commerciële kant aan het ver haal.’ Denise Akum, caissière AH 1562, Amsterdam: ‘We hebben ervoor gekozen om het gevulde schoentje op te laten halen bij de broodcoun- ter. Dan moeten klanten echt de winkel in, zodat ze meteen de boodschappen meene men die ze dan niet bij een ander gaan doen. Op deze manier werd het ook niet zo druk bij de service counter. De gevulde schoentjes werden door collega's teruggegeven, ze waren verder niet als Pieten verkleed of zoiets. Dat zou voor andere klanten misschien wat vreemd overkomen.' Renate Egberts, caissière AH 8575, Burgh-Haamstede ‘Er waren vorigjaar ontzettend veel kinde ren, het loopt hier altijd storm. We hebben in het dorp een asielzoekerscentrum, en die kinderen zijn echt allemaal geweest. Ik weet niet of ze allemaal doorhadden wat 5 december precies inhoudt, ik heb ze niet overhoord. Maar het was leuk! Kinderen konden met Sinterklaas op de foto.' Eind november zal de verzameling lege schoentjes langzaam maar zeker aangroeien, gelijktijdig met de serie kleurplaten die kinde ren hebben ingeleverd. De kleurplaten komen boven het podium met kinderschoentjes te fK 01 'aar was van winkels erg enthousiast over Schoentje Zetten. ■E Dit jaar zal het waarschijnlijk nog leu- ker worden: met een tv-commercial waarin Sinterklaas zelf de kinderen oproept hun schoen te zetten. Verder krijgt Schoentje Zetten aandacht in AH BONUS en AllerHande. Eén ding staat dan ook vast: het wordt drukker dan vorig jaar. Esther Koetsier, manager Sales Promotion, hoopt ook veel secundaire klanten naar de winkel te lokken. ‘In de eerste plaats willen we met deze actie natuurlijk het merk “verwarmen”. Daarmee bedoel ik dat we laten zien dat we een sympa thieke winkel zijn en het leuk vinden zo’n actie hangen. Met behulp van promotiemateriaal kunnen winkels ook dit jaar weer creatief aan de slag. Zij kunnen bijvoorbeeld van ingepakte dozen een podium maken, waarop de schoen tjes worden uitgestald. Er zullen gemiddeld 350 verrassingszakjes per winkel geleverd worden. ‘Daarmee is een op de vier kinderen in Nederland voorzien’, vertelt Esther. ‘Dit jaar zit er onder meer een mandarijn in, omdat veel ouders ook gezond snoep in de schoen wilden zien. En fruit is natuurlijk ook hart stikke lekker.’

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 4