GeefZe- Het geeft me veel energie I iMMMg! Directievoorzitter Dick Boer blikt terug op de afgelopen periode 3 Aha 9p het prikbord Eind augustus stond er een column in het Dagblad van het Noorden waarin de volgende situatie werd beschreven: een klant van Albert Heijn heeft haar pinpas thuis laten liggen en heeft niet meer dan 45,87 contant geld bij zich. De rekening bedraagt 46,90. Ze stelt voor om defies rosé achter te laten, maar dat kan niet meer. In overleg met een hogere chef wordt de annuleersleutel gepakt en moeten alle boodschappen, behalve de rosé, opnieuw over de band. Toen Jan Lubbers (66) deze column 1 besloot hij een brief naar de Aha-redactie te Wren: De prijsacties zijn al een aantal weken aan de gang. Het is een strijd om de gunst van de klant. We hebben de buitenwereld echt verrast door onze actie. In de winkels, op de DCs en in het hoofdkantoor is de stemming anders geworden. Je voelt dat mensen er energie van krijgen. En dat geldt zeker ook voor mij. Het begon al afgelo pen juni tijdens een bespreking met Sander van der Laan en enkele van zijn mensen. Er moest wat gaan gebeuren. De eerste plannen werden toen geboren. We realiseerden ons ook dat we het allemaal zoveel mogelijk binnenkamers moesten houden. Het risico van uitlekken wordt anders nu eenmaal groter. Bovendien wilden we een grote slagkracht hebben, snel kunnen beslis- j^en reageren. We zochten een codenaam voor het project en dat werd kiwi. Eigenlijk een en al ‘Wat ik nu in de krant lees tart alle ondernemers- regels. Ik ben gepensioneerd bedrijfsleider, onder andere in de Oude Ebbingestraat te Groningen, en naar ik mag zeggen redelijk succesvol (bij de twin tig beste filialen van het land). Als bedrijfsleider symboliek. Ik heb respectvoorde inzet van ieder een. Zowel van de direct betrokkenen die tot op het laatste moment bereid waren om aanpassin gen te doen in prijzen of promotiemateriaal als voor alle winkels die heel laat de informatie kregen. We speelden scherp op de bal, we wilden scoren als het kon. Die mentaliteit van alert en scherp zijn creëert energie. Ik heb het gevoel dat we met deze actie ook de arrogantie voorgoed van ons hebben afgeschud. Ik was vorige week even in mijn wijkwinkel. Op geef je in dergelijke gevallen dat bedrag uit je eigen portemonnee en wens je dat je dit geld later terug krijgt (wat meestal gebeurt). Met zo’n gebaar scoor je bij de klanten die in de rij staan. Ik zie het nog voor mij: een klant vergeet haar porte monnee en wil zonder boodschappen (kar vol) de winkel verlaten. Ik zeg dat ze de boodschappen mee mag nemen en het geld later kan komen brengen. Dat is risicovol, ja. Maar als je later positief in de krant staat, doet dit je toch wat (gratis reclame en ook mijn geld terug). Albert Heijn deed het in die tijd heel goed, maar nu het wat minder gaat, doe je er toch alles aan om het de klant naar de zin te maken (dienstverlening heet dat). Dit moest ik even kwijt. PS: Mensen die het niet met mij eens zijn, moeten toch maar eens bij zichzelf te rade gaan of ze wel klantgericht bezig zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om (te) lange brieven in te korten. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Vermeld altijd je adresgegevens en telefoonnummer zodat de redactie eventueel contact met je kan opnemen. zaterdagavond 7 uur. Het was duidelijk een druk ke dag geweest, de schappen waren deels leeg. Toch waren er nog veel klanten. Er ging meteen een extra kassa open. Dat was geen kwestie van een foefje maar echt een verandering van hou ding. De winkel straalde energie uit. Nu gaat het er om de vertaalslag te maken naar de toekomst, naar een positionering in het mid densegment. We willen niet de goedkoopste zijn want naast prijs blijft kwaliteit en keuze hoog in het vaandel staan. Dat zullen we onze klanten ook steeds blijven uitleggen. Het is nog niet voor bij, het begint pas. Tegelijkertijd speelt het pijn lijke proces van de reorganisatie op het hoofd kantoor en de distributiecentra. We zullen onze energie hard nodig hebben, maar als het goed is krijgen we er nog meer energie voor terug! Wil jij reageren op de inhoud van de Aha? Dat kan via deze brievenrubriek! Je kunt ons bereiken via aha-magazine@ah.nl. Via de gewone post kan ook: Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Redactie Aha, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. De leukste, meest kritische, spannendste of op een andere manier opvallende brief wordt beloond met een cadeaubon van 30 euro. UPSflDOWNS

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 3