HlF iplJI klanten zoals je zelf ook graag behandeld wilt worden’ 'Behandel ASSORTIMENT Over winkels en klanten heeft Anders een uitgesproken mening. 4 ‘Omdat mijn gezin nog niet in Nederland is, heb ik na het werk regelmatig winkels bezocht. Eerlijk gezegd vind ik winkelen hier niet altijd PERS Op de dag van dit vraaggesprek is er weer een artikel over zijn salaris verschenen. Anders is er niet van ondersteboven. ‘Ik zou natuurlijk liever om heel andere redenen in de media komen. Maar ik laat me er niet door afleiden van hetgeen ik hier moet doen: dit bedrijf weer op de rails zetten.’ Toch heeft de discussie in Nederland over zijn beloning hem wel degelijk geraakt. ‘Ik heb geleerd dat er een speciale band is tussen Ahold, Albert Heijn en de Nederlanders. Een relatie zoals IKEA die ook met veel gezinnen heeft. Daar ben ik gevoelig voor. Niet voor niets heb ik mijn belo- ningspakket aangepast.’ Anders Moberg: De om Aha spreekt met de Zweed in de kamer van zijn voorganger, Cees van der Hoeven. Over zijn kennismaking met Nederland, het bedrijf, retail in het algemeen en over zichzelf. 'Ik heb geen tijd genomen om hier iets te veranderen’, verontschuldigt Anders zich lachend, terwijl hij een vlugge blik op het meubilair werpt. ‘Het ziet er precies zo uit als het moment waarop Cees deze kamer verliet.’ FUNDERING ‘Erligt een grote uitdaging voor mij bij Ahold. Natuurlijk zag ik dat al in april, toen ik deze baan accepteerde. Maar toen kon ik niet weten wat een enorme zware klus het zou worden om de boeken te sluiten en de jaarcijfers van 2002 en de herziene cijfers van 2000 en 2001 te presenteren. Nooit eerder heb ik zoveel met juristen en bankiers te maken gehad. Desalniettemin hebben we het voor elkaar gekregen. Na maanden met z’n allen verschrikkelijk hard werken. De publicatie van de cijfers was dan ook een mijlpaal. Ik voelde me erg goed na het presenteren van die cijfers aan de pers. En dat was eigenlijk voor het eerst sinds ik hier ben.’ Anders kijkt even door het raam en zegt: ‘Het was een opluchting. We hebben de fundering voor het nieuwe Ahold gelegd.’ •>■1,...M ra

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 12