ondertussen in I I NtmegüM ...beleefde de avondploeg van het landelijk verscentrum in september een culinair weekje. Normaal gesproken eten de man nen en vrouwen gezamenlijk een relatief eenvoudige warme maaltijd. Maar niet tij dens de multiculti kookweek. Toen stonden de magazijnmedewerkers namelijk zelf achter het fornuis. En aangezien er veel verschillende nationaliteiten in het verscen trum werken, stond er elke avond weer een ander wereldgerecht op tafel. Zoals Turkse karniyarik (gevulde aubergines), Marok- Taaknormering 1 o Oi I TAKEN: !sm Jvm'; &VS Waar is onze ondernemings raad mee bezig? Robèrt van de OR geeft uitleg. I s 1* 10 Op 6 november hebben de OM’s en SM's met elkaar over dit onderwerp gesproken. Wordt vervolgd! ...kreeg AH 8605 op een zaterdagmiddag in oktober een aantal ‘kunstenaars’ over de vloer. Vaste klant Dolf Kraft had geregeld dat hij daar in de winkel samen met een aantal eveneens verstandelijk gehandicapte vrienden en vriendinnen creatief aan de slag kon. Het thema: boodschappen doen. Dolf werkt niet in de winkel, maar komt wel regelmatig langs voor een praatje. Ook schuift hij elke vrijdag aan voor de lunch. Nadat hij eerder al een mooie muurschildering had gemaakt bij de dock-shel ter, vond hij het hoogtijd voor een creatief vervolg. Dankzij zijn initiatief kun nen klanten nu tijdens het gaf AH 1199 zijn klanten in de weken 36 tot en met 38 maar liefst 10 procent korting. De actie was bedacht om een nieuwe concurrent, in dit geval Jumbo, af te troeven. Tijdens de actie had de win kel de beschikking over een Smart die gebruikt werd om folders uit te delen. Medewerkers van de afdeling AGF moch ten de auto ook tijdens hun vrije zondag gebruiken. Zij hadden namelijk een goe de promotieactie bedacht om ook klan ten buiten Roermond aan te trekken: een toepasselijke brief met daarbij een routekaart naar de winkel. Dit alles onder het motto: ‘The road to AH 1199W Met dank aan Joop van Essen, voorzitter van de ondernemingsraad. De OR is op de volgende manieren bereikbaar: telefonisch (tijdens werkdagen): (075) 659 27 35 via de fax: (075) 659 84 50 of via e-mail: ondernemingsraad-ah@ah.nl winkelen genieten van vro lijke schilderijen. Ze han gen op de fries boven de diepvriesafdeling. De OR en directie hebben de afgelopen tijd over de taaknormering van het winkelkader en verkoopspe- cialisten gediscussieerd. Door Blauw zijn alle taken van het kader en VS'en in kaart gebracht en achter eenvolgens genormeerd. Voorheen liep het taken pakket per winkel nogal uiteen; nu zijn de taken voor alle winkels eenduidig en transparant. Een goe de ontwikkeling. Toch zijn er ook punten waar de OR nog kanttekenin- gen bij zet. De afname van het aantal formatieplaat sen voor de VM is de belangrijkste. Er zijn minder VM’s nodig omdat er in hun takenpakket géén uit voerend werk opgenomen is. Maar wie heeft de lei ding als de SM op vakantie is en de enige VM een vrije dag heeft? De directie heeft gezegd dat de VS bij afwezigheid van kaderleden de winkel operatio neel mag aansturen. Anders gezegd: de VS mag de winkel dan draaiende houden. De OR is blij met deze stap, omdat dit in het verleden formeel niet was toe gestaan. Al langer pleit de OR voor het formaliseren van deze bevoegdheden. De OR stelt wel een aantal randvoorwaarden. Het opleiden van VS’en die voor een kaderlid invallen, bijvoorbeeld. Hierover blijft de OR met de directie in gesprek. kaanse tahaging (stoofschotel met lams-^ vlees) of Italiaanse lasagne met spinazie. LD-D - -

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 10