Geef ie, We willen verloren klanten terug 3 Aha Directievoorzitter Dick Boer blikt terug op de afgelopen periode op het prikbord UPS Hiske Crok, sinds maart 2003 met de VUT, voorheen administratief medewerker bij Ahold Vastgoed, sponsort in Gambia 42 kinderen met behulp van ex-collega’s, familie en vrienden. Ze gaat er zelf regelmatig naar toe. Een tijdje terug kreeg ze via haar dochter Marlies die bij Ahold op de afdeling Management Development Europe werkt t-shirts van Albert Heijn. Deze heeft ze aan de plaatselijke voetbalclub van Brikama in Gambia gegeven. Ze waren zo blij met de shirts dat ze hun voetbalclub spontaan omdoopten in United Zaandam. er staan bijzondere acties met AH Telefonie op stapel en AllerHande bestaat 20 jaar. Maar het mag natuurlijk niet zo zijn dat de klant alleen nog naar ons toekomt voor de bijzondere dingen. Alle grote voordelen van Albert Heijn moeten in verhouding staan tot een prijs die de klant er weer graag voor over heeft. Daarom benadrukken we naast het kwaliteitsvoordeel steeds vaker het prijsvoordeel. Juist ook voor de dagelijkse bood schappen. We gaan het Albert Heijn prijsniveau verlagen tot het niveau dat het voor onze klanten en verloren klanten geen reden is om elders te kopen. We zijn al 116 jaar zuinig op onze klanten en verloren klanten willen we terug. Iedere medewerker kan daar een steentje aan bij dragen. In de winkel liggen veel kansen om naar klanten service te bieden en productkennis te delen. Maar dat geldt net zo goed voor medewerkers van het hoofdkantoor of de DC’s. De redactie behoudt zich het recht voor om (te) lange brieven in te korten. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Vermeld altijd je adresgegevens en telefoonnummer zodat de redactie eventueel contact met je kan opnemen. Het voetbalteam van United Zaandam in Brikama. Neem iets als onvoorwaardelijke kwaliteitsgaran tie (OKG)Voor winkelmedewerkers is het belang rijk ervan op de hoogte te zijn dat een klant elk product dat niet bevalt zonder problemen mag in wisselen. Op het hoofdkantoor moet het echter waargemaakt worden dat elk product de toets van kritiek kan doorstaan en dat we die garantie ook daadwerkelijk kunnen bieden. En op het DC moet in de hele logistiek opgelet worden dat alle producten ook binnen de kwaliteitsnorm ver voerd worden. Dus zorgvuldigheid met pallets, met vuil of beschadigingen. Het is een keten waarin iederéén belangrijk is. Uiteindelijk moeten al onze inspanningen er na tuurlijk toe leiden dat het vertrouwen van de klant in Albert Heijn wordt hersteld. Vanaf deze week knokken we gezamenlijk terug om het verloren marktaandeel. En een ding is zeker. We gaan dit samen doen. Met elkaar! Wil jij reageren op de inhoud van de Aha? Dat kan via deze brievenrubriek! Je kunt ons bereiken via aha-magazine@ah.nl. Via de gewone post kan ook: Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Redactie Aha, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. De leukste, meeste kritische, spannendste of op een andere manier opvallende brief wordt beloond met een cadeaubon van 30 euro. ■lm een maand geleden is de nieuwe communi catiecampagne van start gegaan. In die campag ne benadrukken we het ‘voordeel van Albert Heijn.’ We willen alles waar we trots op zijn uit dragen, juist ook omdat het kwaliteitsvoordeel niet altijd zichtbaar is. Natuurlijk hopen we dat de kiant dat oppikt. Gemak is een van de speerpunten in die campag ne. Wist je dat de verkoop van verpakte, gesne den sla in allerlei melanges ten opzichte van die van sla per krop in 10 jaar tijd enorm is veran derd? Van een verhouding van 3:7 naar nu pre cies andersom? Van de verkochte 50 miljoen eenheden sla per jaar is dus tegenwoordig 35 miljoen gesneden! Het bevestigt voor mij op nieuw het belang van gemak en de innovatieve rol die Albert Heijn daarin speelt. We zijn actief op velerlei terreinen. Denk aan de samenwerking met Etos in Den Bosch ten aan zien van medicijnenverkoop, we brengen een nieuwe serie fantastische Oosterse maaltijden, Ik zag in de Ahd de rubriek: ‘Geef je mening!’ Daarop besloot ik een brief te schrij ven. Ik ben 87 jaar en woon in een verzorgingshuis. Al drie keer heb ik de jaarlijkse uit gaansdag voor gepensioneer den moeten afzeggen vanwege een handicap. Maar nooit hoor je hier iets op. Is het zo moeilijk om zo’n dag ook ^^ens te denken aan de mensen ^^lie niet mee kunnen? Al was het maar in de vorm van een bloemetje. Hoogachtend Mevrouw F van Urk-Kriel, Baarn

Personeelsbladen | 2003 | | pagina 3